Dil çubuğu kayboldu

Windows 7 işletim sisteminde görev çubuğunda dil çubuğu kayboldu. Normalde görev çubuğunda sağ tarafta, yeralan dil çubuğu kayboldu. TR simgesi ile artık saatin orada yok.

Windows 7'de dil çubuğu nasıl çıkartılır? Windows 7 dil çubuğu kayboldu, nasıl geri getirebilirim?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 7'de dil çubuğu nasıl çıkartılır? Windows 7 dil çubuğu kayboldu, nasıl geri getirebilirim?

    Windows 7 Dil çubuğu kayboldu sorununun çözümü:

    1. Windows 7'de Başlatı tıklayın.
    2. Denetim Masasına tıklayın.
    3. Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge tıkllayın.
    4. Klavye veya diğer giriş yöntemlerini değiştir'i tıklayın.
    5. Açılan pencerede Klavyeler ve Diller sekmesini tıklayın.
    6. Klavye değiştir'i tıklayın.
    7. Açılan pencerede Dil Çubuğu sekmesini tıklayın.
    8. Dil Çubuğu ayarını Görev çubuğunda yerleşik olarak ayarlayın.

    Bu yöntemde Windows 7 Dil çubuğu kayboldu sorunu çözülecektir. Eğer sorun devam ederse aşağıdaki ikinci çözümü yapabilirsiniz.

    Windows 7 Dil çubuğu kayboldu sorununun çözümü 2:

    1. Bilgisayarımdan C:\Windows\System32 yoluna gidin.
    2. ctfmon.exe dosyasını çift tıklayın.
    3. Dil çubuğu Windows 7'de görev çubuğuna geri gelecektir.
    4. Daha sonra ctfmon.exe dosyasının kısayolunu Başlangıç klasörüne sürükleyerek bilgisayar her açıldığında otomatik başlamasını sağlayabilirsiniz.
    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Sagol kardeşim uzun zamandır arıyorum teşekkürler

      ısmaildursun ısmaildursun (1)