Elektrik trafosunun değiştirilmesi için dilekçe nasıl yazılır?

Beyler selam, şimdi size kısaca olayı anlatacağım. Bizim mahallenin başında bir büyük elektrik hattı var, o elektrik hattı her binaya dağılıyor. Biz ise en sondaki binadayız, 4 dairedeyiz. Şimdi bize gelen hat patlamış, sürekli elektrikler kesiliyor. Arızayı arıyoruz, gelip şalterleri açıyorlar, gidiyorlar. Fakat bizim bina 4 kişi olduğu için, dört daire birden elektriğe çok yüklenirse şalterler tekrar atıyor. Geçen sene de böyleydi, özel cihaz getirip patlağı buldular, yaptılar. Fakat yine ya o patlak arıza verdi, ya da başka yerden patladı.. Bugün de adamlar geldi, ''Hiç uğraşmayın, dilekçe yazın, evinizin arka tarafındaki sokak direğinden kablo çekerler'' dedi. İşte şimdi bizde bu konu hakkında dilekçe yazıp, 4 dairenin erkekleri imza atacak. Fakat dilekçe yazmayı kimse bilmiyor. Dilekçe örneğinde yardımcı olur musunuz? Bizim burası (Bursa/İnegöl) TEDAŞ'a bağlı idi, fakat LİMAK enerjiye devredildi..

pukeh pukeh (5)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Trafo değişikliği için şöyle bir dilekçe işinizi görecektir.

     LİMAK Enerji Bursa İnegöl Şube Müdürlüğüne,

    İkamet ettiğim..... mahallesinde bulunan .... numaralı (trafonun üzerinde yazar) elektrik trafosu yetersiz kaldığı için sürekli arızalanmaktadır. Mahallece bu durumdan dolayı mağdur olmaktayız.

    Yetkililerce sorunumuzun tespit edilmesi ve gerekli trafo yenilemesinin yapılmasını talep etmekteyiz.

    Gerekli trafo yenilemesinin yapılmasını rica ederim.

    Saygılarımla
    Ahmet Mehmet

    murat murat (12492)