Dinamik ve Statik IP adresi nedir? Statik IP adresi nasıl alınır?

Dinamik IP adresi nedir?

Statik IP adresi nedir?

Statik IP adresi nasıl alınır?

IP adresimi nasıl değiştiririm?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Internete bağlanan her bilgisayara Inter Servis Sağlayıcısı tarafından bir IP adresi atanır.Her kullanıcı kendisine atanan IP adresi ile internete girer.Modem ve yönlendiriciler vasıtası ile birden çok cihaz (bilgisayar,telefon,tablet) tek ip adresi kullanarak internete çıkış yapabilirler.

    IP adreslerinin iki türü bulunur.Statik veya Dinamik IP adresleri.

    Dinamik IP adresi nedir?

    Dinamik IP adresi değişken ip adresi anlamına da gelir.Modeminizi her yeniden başlattığınızda, elektrik kesilmesinde veya internetin herhangi bir şekilde kesilmesinde modemin yeni IP adresi alması demektir.

    IP adresinizi değiştirmek istiyorsanız modeminizi bir kere yeniden başlatmanız yeterlidir.

    Statik IP adresi nedir?

    Statik IP adresi ise değişmeyen IP adresi demektir.Bu IP adresleri kullanan kullanıcı veya şirketlerde, Modem yeniden başlatması, elektrik kesilmesi veya internetin herhangi bir şekilde kesilmesi durumlarında her yeniden internete bağlanmada modem aynı IP adresini alacaktır.

    Statik IP adreslerini genelde IP kamera kullanan, alan adı veya e-posta sunucusu olarak, sabit uzak masaüstü bağlantısı isteyen kişiler kullanırlar.

    Statik IP adresi nasıl alınır?

    Statik IP adresi Internet Servis Sağlayıcısı tarafından sunulan bir hizmettir.Internet Servis Sağlayıcısı nı arayarak aylık 8-10 TL gibi ücretler ile statik ip adresi almak mümkündür.

    ismailsarp ismailsarp (6010)