dipladoks.org ve gmaegames.pro virüsü

Bir oyun için crack ariyordum. Bir şey buldum yükledim. Şimdi bilgisayar açıldığı zaman Chrome otomatik açılıyor. Ben hiç bir şeye tıklamıyorum. Chrome önce dipladoks.org diye bir siteyi açıyor sonra gmaegames.pro diye başka bir siteye yönleniyor. Malwarebytes programı ile taradım virüs bulamadı. dipladoks.org ve gmaegames.pro virüsünden nasıl kurtulurum?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    gmaegames.pro sitesine girince beni http://newsgmae.pro sitesine yönlendirdi. Yine dipladoks.org  sitesine girdiğimde de http://newsgmae.pro sitesi karşıma geldi. gmaegames.pro, dipladoks.org, newsgmae.pro virüs değiller. Bunlar yönlendirme sitesi olarak adlandırılıyor. Bu sebepten antivirüs programları bunları tespit edip silemez.

    AdwCleaner da fayda sağlamaz. Çünkü dediğine göre bilgisayar ilk açıldığında Chrome otomatik açılıyormuş ve bu siteler açılıyormuş. Chrome otomatik açılıyorsa bu gmaegames.pro, dipladoks.org, newsgmae.pro yönlendirme siteleri bilgisayarında zamanlanmış görevlere ekleme yapmış demektir.

    newsgmae.pro kaldırmak için zamanlanmış görevleri temizlemen lazım.  Aşağıda Windows 10 ve Windows 7 için zamanlanmış görevler nasıl silinir bulabilirsin:

    Windows 10'da zamanlanmış görevler nasıl silinir?

    Windows 7'de zamanlanmış görevler nasıl silinir?

    Bunlardan hangisi sana uyuyorsa onu dene sonucunu bize bildir. Bilgisayarında virüs olduğunu zannetmiyorum. Malwarebytes virüs bulamamış. Adwcleaner da bir şey bulamamış. O zaman sadece yönlendirme sitesi açılıyor demektir.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Dediğin gibi görev vardi sildim. Şimdi yeniden başlatıcam abi. acemiadam 5 yıl önce
    • Ok sonucu bildirirsin @acemiadam murat 5 yıl önce
    • @murat tamam abi çıkmadı bi daha silinmiştir dimi şimdi? acemiadam 5 yıl önce

    Bilgisayarına 2 tane antivirüs programı indir

    HitmanPro

    Adwcleaner

    Bu 2 antivirüs programı ile tara bilgisayarını ve çıkan sonuçları sil

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • ikisinide denedim olmadı :( ilk bu programları denedim acemiadam 5 yıl önce
    • @acemiadam hitmanpro ile bir de tara bilgisayarını darkcrak 5 yıl önce
    • murat abinin dediğini bi yaptim olmazsa bunu yüklicem acemiadam 5 yıl önce