Direct from Instagram nedir, ne işe yarar? Direct from Instagram nasıl kullanılır?

Instagram'ın mesajlaşma uygulaması Direct from Instagram nedir? Bu uygulamayı nasıl indiririm ve nasıl kullanırım?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Direct from Instagram, tıpkı Facebook Messenger mantığıyla geliştirilen Instagram'ın bağımsız mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamayı telefonunuza indirip giriş yaptığınızda Instagram içinde bulunan mesaj bölümü gider ve mesaj ikonuna tıkladığınız zaman otomatik olarak Direct uygulamasına yönlendirilirsiniz.

    Direct from Instagram uygulamasını nereden indirebilirim?

    Direct uygulamasını uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. Play Store ve App Store'da mevcuttur.

    Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.direct&hl=tr

    App Store: https://itunes.apple.com/tr/app/direct-from-instagram/id1315182410?mt=8

    Direct from Instagram nasıl kullanılır?

    Uygulamayı indirip açtığınızda "Direct'e hoş geldin" yazısı çıkıyor. Eğer telefonunuzda Instagram uygulaması varsa ve hesabınız açıksa, "Direct'e Hoş Geldin" yazısının altında "farurhenho olarak devam et" yazan bir buton göreceksiniz. (sizin kullanıcı adınız neyse o yazar)

    Bu butona tıklayarak Direct uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Snapchat'in gerçek anlamda kopyası diyebileceğim bir ekranla karşılaşacaksınız. Direct uygulamasında kameraya öncelik verilmiş. Yani anlaşıldığı üzere bu uygulamadan mesajlaşmanın yanı sıra Instagram Hikayeleri de paylaşılabiliyor.

    Mesajlaşma özelliğine erişmek için ise ortadaki büyük kamera ikonunun hemen sağ tarafında bulunan Mesaj ikonuna tıklayın. Instagram DM bölümünü alıp oraya koymuşlar desem yeridir.

    Instagram uygulamasında hesabım açık değilken Direct uygulamasını kullanabilir miyim?

    Evet, kullanılabilir. Direct uygulamasından hesabınıza giriş yapıp Hikaye gönderebilir veya arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz.

    Telefonumda Instagram uygulaması olmadan Direct uygulamasını kullanabilir miyim?

    Evet, Instagram olmadan Direct uygulamasını kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde Hikaye paylaşabilir veya arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Ama Direct uygulaması üzerinden arkadaşlarınızın paylaştığı hikayeleri göremezsiniz.

    omercik omercik (9418)