DirectXReplacer.exe ve DirectXRunnable.exe virüs mü?

Oyun yaması yüklerken bilgisayarıma DirectXReplacer.exe  adında bir dosya geldi ve bu dosya aşırı işlemci kullanıyor. Bilgisayarımdan sürekli fan sesi gelmeye başladı. DirectXReplacer.exe  dosyası nedir? DirectXReplacer.exe  virüs mü? Dosya C:\ProgramData\DirectXPlayer\DirectXReplacer.exe yolu içinde bulunuyor. Simgesi Direct X simgesine benziyor.  Yine bu klasör de C:\ProgramData\DirectXPlayer\DirectXRunnable.exe dosyası var.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Virüsü araştırdığımda Türkçe Yamacı adlı siteden indirilmiş olan yamalar'dan bulaştığını gördüm, sende ki durum da aynı. Sende ki olayı açıklıyayım; Sana bulaşan virüs miner virüsü ve işlemci gücünü kullanarak işlemci ile kripto para'lar kazıyor, Monero ( XMR ) buna örnek. Mining virüsleri bana göre en tehlikelileridir, sisteminizi gereksiz yere yorarak virüsü yayan kişiye paralar kazandırırsınız. Aşağıdaki uygulamalar ile sistemi taratın, dosyaları silin.

    hydra hydra (3800)