Discord Botu sürekli online tutmak

Merhaba,

Discord üzerinde bir botum var. Bu botun devamlı aktif kalması gerekiyor. Çünkü üye olduğu sunucular var ve discord kullanıcıları botumdan her zaman bir şeyler istiyor. O yüzden bu botu sürekli aktif tutmam gerekiyor. Botun aktif kalması için botu yazdığım programın hep açık kalması gerekiyor. Sanal bilgisayar gibi bir şey var mı? Benim bilgisayarım kapalı duracak ama o sanal bilgisayar hep aktif duracak gibi mesela.

düzenleme: github'a yüklesem mesela bot aktif olur mu?

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Discord Bot Maker support ekibi ile konuştum ve şöyle bir rehber yazısı gönderdiler. İngilizce, ama cidden çalışıyor. Önemli: Botunuzu GitHub'a yüklerken token'i silin. Yoksa botunuz çalınabilir.

    Rehber yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    Sorunuz olursa sorabilirsiniz.

    toprak34 toprak34 (2026)
    5 yıl önce cevaplandı

    Programın hep açık kalmasını istiyorsan bir sunucuda çalıştırmalısın. Discord hakkında hiç bilgim yok. Dolayısı ile botun nasıl bir şey bilmiyorum. Yani bir Windows uygulaması mı mesela? Böyle bir uygulamaysa  örneğin .exe uzantılı bir dosyanın sürekli çalışıyor olması gerekiyorsa bunun için bir VPS ya da Cloud sunucu kiralamalısın ve orada çalıştırmalısın.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alattin Discord skype gibi bir şey bir nevi, ama değil. İnsanlarla yazılı veya sesli sohbetler edebiliyorsun. Yüzbinlerce discord sunucusu var. Yani, developer.discord'dan bot oluşturuyorum (internet sitesi) .exe ile çalışmıyor. toprak34 5 yıl önce
    • Ama bot dosyaları benim bilgisayarımda duruyor. Yani botu yazdığım program arka planda açık olmazsa, bot offline durumuna düşüyor ve komutlar çalışmıyor toprak34 5 yıl önce
    • Sanırım host almam gerekiyor toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 evet bir uygulama çalışıyorsa arkaplanda bunu bir sunucuya yüklemen gerekir. Botu yazdığın programı vs kuracağın bir sunucu lazım sana alattin 5 yıl önce
    • @alattin Ücretsiz bir site biliyor musun abi? toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 https://baehost.com bunlar 12 günlük ücretsiz vps veriyor. Senin işini görür diye düşünüyorum. alattin 5 yıl önce
    • @alattin sadece 12 günlük mü? Süresizi paralı mı yani? toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 Google'a vps sunucu kirala yaz sitelere bak, ucuz fiyatlı olan varsa alabilirsin, bütcen varsa. ilkaybaki 5 yıl önce
    • @ilkaybaki Bot hala yapım aşamasında, o yüzden sadece kendi sunucumda var. Bot tutmama olasılığı da var, o yüzden boşa para ödemek istemiyorum. toprak34 5 yıl önce
    • Bot biterse neden olmasın ama :) toprak34 5 yıl önce