Discord - Kulaklık takılı olduğu halde hoparlörden ses geliyor

Kulaklığım takılı olduğun halde laptop'umun hoparlöründen ses geliyor.

Ancak discord kullanırken konuştuğum kişilerin sesi kulaklıktan geliyor.

Yardımcı olabilecek biri varsa lütfen :(

Ayrıca düzeltmeye çalışırken fark ettim kulaklığımı varsayılan yapamıyorum :(

ozax ozax (26)
5 yıl önce sordu

  • @ozax Sadece Discord'da mı oluyor yoksa Facebook, Skype gibi yerlerde de oluyor mu? toprak34 5 yıl önce
  • Herhangi bir sesli konuşma programında oluyor :( ozax 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Biraz discord'u kurcalayınca halletim sorunu ilgilenenlere teşekkürler :)

Discordun ayarlar kısmından taktığım kulaklık ve mikrofonu seçince sorun düzeldi. İyi günler.

ozax ozax (26)
5 yıl önce cevaplandı

  • çözümü paylaştığın için biz de sana teşekkür ederiz. iyi günler. omercik 5 yıl önce

Kulaklığı taktığında ekrana bir pencere geliyor mu?  Eğer Windows 10 kullanıyorsan ses kartının yazılımı devreye girer ve Hangi cihazı taktınız gibi bir uyarı verir (tek giriş varsa) Burada Kulaklık / Kulaklık seti seçmelisin.

Laptopunda tek giriş mi var çift mi? Bir de laptop için marka model yazsaymışsın kolaylık olurmuş. Ses kartının yazılımı tarafından giriş kontrol ediliyordur. Bu uygulama üzerinden gerekli düzenlemeyi yapman gerekecek.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

  • Dell marka bir laptop kullanıyorum 2 giriş var kulaklık ve mikrofon için takınca da IDT Audio'nun denetim masası açılıyor. Normalde normal çalışıyor ancak discord skype gibi bir şey kullanınca skype sesi kulaklığa youtube sesleride hoparlörden geliyor. ozax 5 yıl önce