Disk biçimlendir hatasının çözümü nedir?

Bende 16 GB'lık bir adet USB bellek var. Bilgisayara takıyorum hemen "biçimlendir" yazısı geliyor, iptal diyorum "bunu kullanabilmek için biçimlendirmeniz gerekmektedir" diyor. Tamam bellek umurumda değil ama baya resimler falan vardı içinde, onları kurtarmak istiyorum. Ne yapabilirim?

    151515 151515 (11)
    6 yıl önce sordu

      Toplam 1 Cevap

      CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp "chkdsk G: /f" komutunu yazıp diskteki hataları onarmayı dene.

      NOT: G harfi yerine flash diskinize hangi harf atanmışsa onu yazman gerekiyor.

      Bunun yerine eğer istersen biçimlendirilen diskten veri kurtarma da yapabilirsin. Bu konuda çok başarılı veri kurtarma yazılımları mevcuttur. Onlardan birisi Active UNDELETE adlı programı sana tavsiye edeceğim. Bulabildiği her türlü dosyayı kurtarmaya çalışır. Tarama biraz uzun sürer ama beklediğine değecektir.

      Active UNDELETE: http://download.cnet.com/Active-Undelete/3000-2248_4-10125714.html

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Ya tam şimdi biçimlendir dedim ve siteye girmiştim. :(( 151515 6 yıl önce
      • Mesajımı düzenledim, tekrar bakarsın @151515 omercik 6 yıl önce
      • 10 dakikadır yüzde 1'de ama 2 dosya bulduğunu yazıyor. :(( 151515 6 yıl önce
      • Size nasıl dua etsem az ya 500 küsür resim buldu çok sevindim deniz, ankara resimleri hepsi çıktı. Çok sağ olun çözüm bulamasaydım bellek çöp olup o resimler gidecekti 151515 6 yıl önce
      • Hocam son bir sorum kaldı hepsi tamam çıktı ama nasıl kaydedeceğim bunları geri alacağım birde resimlerin üstünde yazı yazıyor 151515 6 yıl önce
      • Orada recover diye bir buton olması gerek, ona tıklarsın ve kaydedilecek yeri seçersin. Yazıya gelince, muhtemelen ücretsiz sürümü olduğu için programın ismi çıkıyordur. Ücretli sürümünde böyle bir şey yoktur tahminimce @151515 omercik 6 yıl önce
      • Hocam 1 MB limit varmış üstü için lisans anahtarı istiyor :// 1 MB altındaki fotoğrafları indirdim yazı gitmiş ama orada yazılı gösteriyor 151515 6 yıl önce
      • Recuva kullan: https://www.gezginler.net/indir/recuva.html @151515 temmuz 6 yıl önce