disk biçimlendirme

selam. yerel disk c yi biçimlendirirken şu hatayı alıyorum

Kullandığınız windows sürümünü içeriyor.bu birimi biçimlendirmek bilgisayarınızın çalışmasını durdurabilir.

hatasını alıyorum.

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    c sürücüsünü biçimlendirmek demek işletim sistemini sislmek anlamına gelir bu işlemi format atmayyı düşünerek yapıyorsunuz sanırım böyle ise bıosa  girin  ssd sayfasından biçimlendirme işlemini yapın yapabilirsiniz

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 kullanıyorsanız kolay format yöntemi vardır..

      C'yi biçimlendirmemesi sistem yani windows dosyaları orada olduğu içindir.

      Windows 10 kolay format için

      Başlat - Ayarlar - Güncelleştirme Ve Güvenlik - Kurtarma (sol taraftaki listede ) - Bu Bilgisayarı Sıfırlayın Yazısının Altındaki " Başlayın " -  2 seçenek gelecek - orada uygun olanı seçin.

      Seçeneklerde tüm dosyaları kaldır sadece windows'un olduğu sürücüyü seçerseniz yerel disk c (windows'un olduğu sürücüyü biçimlendirir sistemi yeniden kurar ürün anahtarı istemez )

      NOT : hiçbirinde tekrar ürün anahtarı istemez. dosyalarımı sakla ayar ve uygulamaları derseniz tam format atılmış olmaz yani c'de kırıntılar kalır.

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)