Disk birleştirmede kaybolan C sürücüsünü nasıl geri getirebilirim?

    Toplam 2 Cevap

    Komut istemcisini (cmd) yönetici olarak açıyoruz ve chkdsk/f yazıp ENTER diyoruz.

    Bir sonraki yeniden başlatmada bu hacimin (diskin) kontrol edilmesi için listelenmesini istiyor musunuz? sorusuna "Y" (yes) diyerek ENTER tuşuna basıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Denetleme işleminden sonra disk birleştirmeyi açtığımızda C bölümü geri gelmiş oluyor.

    Emin değilim ama araştırdığım kadarıyla disk birleştirme oranı 0 'a yaklaştığı ya da 0 olduğu zaman böyle bir sorun çıkabiliyor.

    yusufbozar yusufbozar (348)
    9 yıl önce cevaplandı

    • C Sürücüsü kaybolursa haliyle kurulu Windows işletim sistemide kaybolur ve konuda anlatılan çözüm Windows platformu üzerinden gerçekleştirilemez. Bunun için başvurulması gereken yol, PC boot sırasında kurtarma konsolu kullanılmasıdır; konudaki çözüm yolu (disk hatalarının düzeltilmesi) dahil çözüm alternatiflerine bu şekilde ulaşılabilir. Ayrıca bootable çalışan bazı disk araçları, partiton recovery programlarıda bu problemin çözümünde kullanılabilir. Belirtmek lazımdı.. temmuz 9 yıl önce
    • Arkadaşım dikkat etseydin C diski kaybolmuyor sistem çalışır durumda "windowsun bir özelliği olan disk birleştirmede C sürücüsü" kayboluyor.Dün akşam bu hatayla karşılaştım. Windows 8 kullanıyorum ve windows 7-8-8.1 de bu hata yaşanabiliyor. Partition programlarına da gerek yok bu hatayı düzeltmek için. yusufbozar 9 yıl önce
    • Öyleyse tamam (Bende hiç rastlamadım bu çeşit probleme), disk hatalarını düzeltme çözümü için zaten bir karşı fikrim yoktu. Problemin ifadesinde "disk birleştirme SEÇENEKLERİNDE.." benzeri kullanılsaydı herhalde daha iyi anlaşılırdı. Ama benim dikkatsizliğimde söz konusu elbette. Daha dikkatli olmalıydım, pardon!.. temmuz 9 yıl önce
    • Önemli değil senin için arama sonuçlarına onuda ekledim yusufbozar 9 yıl önce

         Merhabalar aynı sorunu 4 adımla çözdüm umarım faydalı olur.

    ​​​​​​​

    qars qars (1)