Disk bölümleme zararlı mıdır?

SSD diskimi bölüp birine linux kurmak istiyorum. Disk bölümleme zararlı mıdır?

egesacinti egesacinti (39)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Disk bölümleme zararlı değil, zararlı olsaydı herkes bölmezdi. Anladığım kadarıyla pc'ni linux işletim sistemi yüklemek istiyorsun, sana tavsiye vereyim, Windows içinde virtualbox ve vmware'ye linux kurarak Windows içinde linux kullanabilirsiniz, linux beğenmezseniz Windows'a geri dönmek için uğraşmazsın.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

      Disk bölümlemek zararlı bir işlem değildir.  Fiziksel bir alet üzerinde yazılımsal bir işlemdir. SSD ya da HDD fark etmez diske bir zararı yoktur.

      alattin alattin (16984)