Disk hataları onarılıyor.Tamamlanması bir saatten fazla sürebilir.

Windows 10 kullanıyorum sabah açtığımda pc de bişey yoktu akşam açdığımda açılmadı  1 2 yazıdan sonra Disk hataları onarılıyor.Tamamlanması bir saatten fazla sürebilir dedi.3 saat oldu daha beklicemmi ?

mahmut47 mahmut47 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu işlem oldukça uzun sürebilir. İşlemin süresi diskin boyutuna, doluluk oranına ve diskteki sorunlara göre değişir. Bazen 1 bazen  6 saat sürebilir. Beklemende kesinlikle fayda var.

    Diskin dosya sisteminde hatalar oluşmuş olabilir. Bu işlem genelde normal olmayan yollardan kapamalarda ortaya çıkar. Örneğin elektrik kesintisi.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • 6 saati de geçiyor öyle bekliyom boş yere mi bekliyom ? mahmut47 5 yıl önce
    • @mahmut47 boş yere beklemiyorsun. İşlem yapıyor ama dediğim gibi bu işlem diskinin boyutuna, diskteki hasara, doluluk oranına göre uzun sürebiliyor. Gece açık bırak sabaha biter. hakan 5 yıl önce