Disk kullanımı %100 sorunu nasıl çözülür?

Merhabalar, dün duyurulan Windows 11 için bugün Microsoft'un sitesindeki Windows 11 uyumluluk denetleyicisi gibi ismi olan bir küçük boyutlu dosya indirdim sonrada yükledim. Şimdi denetleye bastım ve 1-2 dk beklettikten sonra "bu bilgisayara windows 11 yükseltilebilir" diye yazı çıktı sonrada yüklediğim gibi kaldırdım ancak ne olduysa ondan sonra oldu. Hard diskim sürekli %100 kullanım oranı gösteriyor, yeniden başlattım 15 dk belki daha fazla bilmiyorum halen %100 kullanım oranı bir türlü değişmedi ve deli gibi kasmaya yavaşlamaya başladı. 2-3 kere daha yeniden başlattım değişen bir şey yok yardımcı olur musunuz?

hikmet95 hikmet95 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem geri yükleme yapın. Bu arada %100 olduğu zaaman hangi işlem kullanıyor?

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Görev yöneticisinden baktığımda system kısmı kırmızı renkte 0.5 mb/s yazıyor. 0'a düştüğünde disk kullanımı da düşüyor ama sonra tekrar 100% kullanıma çılıyor. Benim anlamadığım windows 11 uyumluluk denetleyicisiyle ne alakası olabilir ? hikmet95 2 yıl önce
    • Eskiden böyle bir sorun var mıydı? Alakası olduğunu zannetmiyorum ama sistem geri yüklemesi yapın. @hikmet95 hydra 2 yıl önce

    Kanalımızda %100 disk kullanımı sorununu çözmek için bie video var: https://www.youtube.com/watch?v=T1UQv9EXiuw

    Burada anlatılanları denedin mi?

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim Murat bey. Sorunumu çözdüm ben. Sanal bellek (disk belleği) ayarını ilk önce kapattım yeniden başlattım sonra tekrar açtım herhangi bir sorun şu an yok denebilir. hikmet95 2 yıl önce
    • @hikmet95 sorunu çözebilmenize sevindim. iyi günler murat 2 yıl önce