Disk kullanımının %100 olması sorunu

0

 1. Hiçbir şey yokken bir anda disk kullanımı %100 oluyordu daha sonra sistem geri yükleme yapmayı denedim, nedense olmadı, işlem esnasında sorun çıktı ve sürekli mavi ekran vermeye başladı. 0xc000021a hatasını veriyordu. İnternette gördüğüm her şeyi denedim ama işe yaramadı bende format attım düzelmesi için. Sorun çözüldü ama bir süre sonra disk kullanımının %100 olması sorunu tekrar oluştu. Daha önce de birkaç kez daha yaşadım bu sorunu ama sorunun başlagıcından önceki bir tarihe sistem geri yükleme yaparak çözdüm hep. SSD kullanıyorum, HD Tune Pro yazılımından, CMD komutlarından, disk hata denetimi seçeneğini kullanarak ve SSD üreticisinin kendi uygulamasından SSD sağlığını kontrol ettim hepsi de sorun yok dedi.

 

eminllc eminllc (3)
3 ay önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Bilgisayarında virüs olmadığından eminsin değil mi? güncel antivirüs kullanıyor musun? Kullanıyorsan hangisini kullanıyorsun?

  Sistem güncellemelerin tam mı? Ayrıca görev yöneticisinden baktığında diski en çok kullanan uygulamalar hangileri? Disk kullanımı %100 olduğunda görev yöneticisinde Disk sütununa tıkla ve disk kullanımına göre sırala. En çok diski hangi uygulama kullanıyor? Bu gibi bilgileri bizimle paylaşırsan iyi olur.

   

  hakan hakan (15290)
  3 ay önce cevaplandı

   0

   Valla benim SSD'de de sıkıntı avr sağlık ve performans iyi gözükmesine rağmen oyunlarda ani takılma ve disk ukllanımı %100 oulp sistemde hiçbir şey yapamıyorum. Tamamen SSD'nin bozulup/bozulmamasıyla alakalı. M2 SSD'yi takınca böyle bir sorun yok ama SSD'yi takınca bu sorunları yaşıyorum, SSD bozulmuştur seninkinde de.

   hydra hydra (3800)
   3 ay önce cevaplandı

    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol