Disk Reallocated Sector Count, Reallocated Event Count, Current Pending Sector Uyarıları

Merhabalar. Laptopımda birkaç gündür ani takılmalar ve kasmalar oluyor bazen de kitleniyor kalıyor. Windows, diskinizde sorun var onarmak için yeniden başlatın gibi öneriler sunuyor yapıyorum ama fayda etmiyor. Cmd üzerinden chkdsk filan da denedim yine olmuyor. HDTune sonuçlarımı altta paylaştım. Bu sorunları nasıl çözebilirim önerileriniz var mı?

burak1635 burak1635 (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Harddiskin arızalı, HDD'nde bad sector var yeni bir HDD almaktan başka yapabileceğiniz hiçbir şey yok hemen verilerinizi yedekleyin, kendi kafanıza göre Harddiskin içini açmaya kalkmayın!
    Eğer HDD Alacaksan bütçeni söyle, belki SSD'de önerebilirim. Laptop modelini'de yazarmısın ?

    Edit :
    Samsung 860 Evo 250 GB

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Pek bilgim olmadığından içini açmak gibi bir hata yapmam. Bilgisayarcıda yaptıracağım. Laptopımın modeli Asus X541UV. Şuan yeni bir disk için fazla bütçem yok malesef. 200-250 anca verebilirim. Şuanki diskim hdd 500gb boyutu yetiyor artıyor bana. SSD olarak 240gb olanlar bile yetebilir. burak1635 4 yıl önce
    • Zaten ortalama 1 TB/ 500 GB HDD'lerin 240 - 290 TL hydra 4 yıl önce
    • Bu fiyatlara ssd bulmak zordur ama önerebileceğin var mı markası ve modeliyle birlikte? burak1635 4 yıl önce
    • SSD Bu fiyata bulunabilir 300 TL'ye Samsung 860 Evo Sata SSD 250 GB var eski kullandığım SSD'ydi Performansıda güzel SSD Alınıyorsa Samsungdan Şaşılmamalı hydra 4 yıl önce
    • Cevabımı düzenledim SSD Önerilerim var. hydra 4 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim hocam burak1635 4 yıl önce
    • Rica Ederim cevabımı onaylarsan sevinirm. hydra 4 yıl önce