Disk Temizleme'yi kullanarak sabit diskteki gereksiz dosyaları nasıl silebilirim?

Windows işletim sisteminin bir parçası olan Disk Temizleme uygulaması ile PC'nin kullanılması sırasında sabit diskte giderek biriken, sabit diskimizin kullanım alanını dolduran ve sistemin yavaşlamasınada yol açan gereksiz, artık dosyalardan kurtulmak mümkünmüdür?

Nasıl?..

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Disk Temizleme'yi kullanarak dosyaları silme

               Windows 7:

    1. Disk Temizleme'yi açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Disk Temizleme yazın ve sonuç listesinde Disk Temizleme'yi tıklatın.

    2. Sürücüler listesinde, temizlemek istediğiniz sabit disk sürücüsünü seçin ve Tamam'ı tıklatın.

    3. Disk Temizleme iletişim kutusundaki Disk Temizleme sekmesinde, silmek istediğiniz dosya türlerinin onay kutularını işaretleyin ve sonra da Tamam'ı tıklatın.

    4. Görüntülenen iletide Dosyaları sil'i tıklatın.

    "Sistem dosyalarını temizle" tercihli Disk Temizleme

    1. Disk Temizleme'yi açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Disk Temizleme yazın ve sonuç listesindeDisk Temizleme'yi tıklatın.

    2. Sürücüler listesinde, temizlemek istediğiniz sabit disk sürücüsünü seçin ve Tamam'ı tıklatın.

    3. Disk Temizleme iletişim kutusunda, Sistem dosyalarını temizle'yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    4. Disk Temizleme: Sürücü Seçimi iletişim kutusunda, temizlemek istediğiniz sabit diski seçin ve Tamam'ı tıklatın.

    5. Disk Temizleme iletişim kutusundaki Disk Temizleme sekmesinde, silmek istediğiniz dosya türlerinin onay kutularını işaretleyin ve sonra da Tamam'ı tıklatın.

    6. Görüntülenen iletide Dosyaları sil'i tıklatın.                                                                                                                    Windows 8.1:

    7. Masaüstünden Disk Temizleme'yi açmak için ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin, Ayarlar'a ve Denetim Masası'na tıklayın, Arama kutusuna Yönetim yazın, Yönetimsel Araçlar'a tıklayın ve sonra da Disk Temizleme'ye tıklayın.

    8. Sürücüler listesinde temizlemek istediğiniz sürücüyü seçin, sonra Tamam'a tıklayın.

    9. Disk Temizleme iletişim kutusunda silmek istediğiniz dosya türlerine ilişkin onay kutularını seçin, Tamam'a ve ardından Dosyaları sil'e tıklayın.                                                                                                                                                       Sistem dosyalarını silmek için                                                                                                                                                    Aşağıdaki yordam bilgisayarınızdaki sistem dosyalarını siler. Bu seçenek, hesabınızla ilişkili dosyaları temizlemesinin yanında önceki Windows yüklemelerini, Windows Defender dosyalarını ve artık gerekmeyen Windows yükseltme günlük dosyalarını silmenize imkan tanır.

    10. Masaüstünden Disk Temizleme'yi açmak için ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin, Ayarlar'a ve Denetim Masası'na tıklayın, Arama kutusuna Yönetim yazın, Yönetimsel Araçlar'a tıklayın ve sonra da Disk Temizleme'ye tıklayın.

    11. Sürücüler listesinde temizlemek istediğiniz sürücüye ve ardından Tamam'a tıklatın.

    12. Disk Temizleme iletişim kutusunda Sistem dosyalarını temizle'ye tıklatın.

    13. Sürücüler listesinde temizlemek istediğiniz sürücüyü seçin, sonra Tamam'a tıklayın.

    14. Disk Temizleme iletişim kutusunda silmek istediğiniz dosya türlerine ilişkin onay kutularını seçin, Tamam'a ve ardından Dosyaları sil'e tıklayın.

    temmuz temmuz (12505)