Diskpart komutunda Clean All

Arkadaslar format ekranındayım, GPT hatası alıyorum. "D" diskinde önemli  verilerim var, clean all yazmasam verilerim silinmez mi ?

cumali04 cumali04 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    GPT hatası alıyorsan çözmek için silmek zorundasın. USB/DVD'ye artık neyden format atıyorsan yazdırdığın ISO dosyası MBR büyük ihtimal, şuanki bilgisayarındaki Windows da GPT olduğu için hata veriyor. Çözmek için de GPT olan bölümlerin hepsini silmen gerekiyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hocam clean secenegi uzun sürdüğü icin , farkli bir konuda secmeye bilirsiniz diye okudum. sadece c birimini secip clean komutunu kullanmasam format olur mu ? Hata alırmıyım. cumali04 5 yıl önce
    • Yapabileceğini sanmıyorum. Bilgisayarında şuanki disk bölümleri MBR, USB'deki Windows ise GPT. Format yapabilmen için bilgisayarındaki bütün bölümleri silip yeniden oradaki Yeni tuşuna basarak oluşturman lazım. Eğer verilerin önemliyse sana USB'ye ISO dosyasını MBR olarak yazdırma konusunda yardımcı olabilirim. Yanında çalışan bir bilgisayar ve ISO dosyasının saf hali (iso formatlı) var mı? @cumali04 i omercik 5 yıl önce
    • Var hocam, direk microsoftun sitesinden indirdim iso'yu. Rufus ile usbye yazdım. cumali04 5 yıl önce
    • Tamam. Bana şu hatanın ekran görüntüsünü bi atabilir misin? @cumali04 omercik 5 yıl önce
    • Buyrun hocam https://drive.google.com/file/d/1675OtIWKcUgFbfz_aL_c8p1Z6oDHJaJW/view?usp=drivesdk cumali04 5 yıl önce
    • GPT hatası değil bu? GPT hatası alıyorum dememiş miydin? @cumali04 omercik 5 yıl önce
    • Evet hocam ilk yüklerken gpt hatası verdi , "C" diskini silip devam et dediğim de bu hata çıktı. cumali04 5 yıl önce
    • GPT hatası tam olarak nasıldı? Seçilen disk GPT bölümü stilinde mi yazıyordu? O hata lazım bir şeyden emin olmam için. @cumali04 omercik 5 yıl önce
    • Evet hocam öyle yazıyordu. Hocam iso doyası bozuk olabilir mi ? cumali04 5 yıl önce
    • Microsoft'un sitesinden indirdiğin iso dosyası bozuk olmaz. Sen şimdi ne yap biliyor musun? Formata devam etme, bilgisayarı kapat. Sonra flash diskine iso dosyasını yazdırırken Rufus'tan UEFI/GPT seçeneğini seç. Sonra tekrar at formatı. Herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksın büyük ihtimal. @cumali04 omercik 5 yıl önce
    • Hocam zaten rufus ta uefi icin gpt bölümunu secmistim. cumali04 5 yıl önce
    • O zaman MBR'yi seçerek dene bir de. @cumali04 omercik 5 yıl önce