Diskte yer yok nasıl doldu anlamadım

merhaba.benim c diskimde nerdeyse hiç bir uygulama yok.disk 75 gb. Boş alan 20 gb bunun nedeni nedir ne yapmalıyım

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    CCleaner programı ile birlikte çerez leri temizle birde Bu bilgisayar simgesine sağ tıklayıp özellikler de açılan pencereden  sol ust tarafta sistem korumasına tıklayıp karşına gelen ufak pencerede yapilandir  var ona tıklayıp devredışı bırak yazısına tik koy uygula de evet hayirdan evete tıklayın tamam tıklayın bu kadar

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
    7 yıl önce cevaplandı

      işletim sistemi hiç bir program kurmasanız dahi 45 GB alan dolduruyor sizde 55 GB dolu yani 10 GB alan fazlalık var

      C sürücü gereksiz dosyaları hatalı dosyaları temizleyebirsiniz yer kazanmış olursunuz

      başlat cmd bu komutu yapıştırı cleanmgr entra basın

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

        Disk Temizleme'yi kullanarak sabit diskteki gereksiz dosyaları nasıl silebilirim? (tıkla)

        "Sistem Dosyalarını Temizle" seçiminide yapmayı unutma. Sana asıl yer kazandıracak temizlik, o seçimden olur.

        temmuz temmuz (12505)
        7 yıl önce cevaplandı

          @temmuz'un dediği gibi sistem dosyalarını temizlemek sorunu çözecektir. Genelde bu sorun sistem geri yükleme noktalarının kağladığı alandan kaynaklanıyor.

          Şu başlık size yardımcı olacaktır: SSD sabitdiskte sürekli diskteki boş alan azalıyor

          murat murat (12492)