DISM CheckHealth seçeneği bu bağlamda tanınmıyor hata:87 hatası alıyorum. ne yapmalıyım?

Windows 7 kullanıyorum. Arkadaşlar şu kodu yazınca hata:87 alıyorum:

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

bunu nasıl çözebilirim?

monodrax monodrax (58)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DISM komutunun her parametresi tüm işletim sistemlerinde çalışmaz.

    Mesela şu parametreler Windows 8 öncesinde kullanılamaz

    • /CheckHealth
    • /ScanHealth
    • /RestoreHealth
    • /Source
    • /LimitAcces

    Windows 7 kullanıyormuşsun. Bu sebepten sende CheckHealth parametresi hata veriyor ve hata:87  alıyorsun. Windows 7 işletim sisteminde DISM komutunda CheckHealth parametresi çalışmaz.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bu sorun genelde şu nedenlerden kaynaklanır,

      • Yanlış komut veya boşluklar.
      • Windows'un bazı hatalı sürümlerinde yani sıkıntılı sürümlerinde karşılaşılabiliyor.

      1. Çözüm:

      CMD'yi yönetici olarak aç ve şu komutu girmeyi dene.

      • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
      • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

      2. Çözüm:

      Cihazına gelen en son güncellemeyi yap. Bilgisayarını güncelle kısacası.

      darkcrak darkcrak (5158)
      3 yıl önce cevaplandı

      • bilgisayar günceldir. scanhealth %100 oldu fakat Restorehealth'ta hata:87 hatası verdi. monodrax 3 yıl önce
      • Bilgisayarın güncel mi @monodrax darkcrak 3 yıl önce
      • sfc/scannow 'u dene sonra DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth dene darkcrak 3 yıl önce
      • win7 sp3'tur. bütün güncellemelerini yaptım. sfc/scannow yaptım fakat aynıdır. monodrax 3 yıl önce