DISM ile Windows update driver yüklemeyi engelleme

Merhabalar windows 10 1703 sürümünü kullanmaktayım format atmak istediğim zaman "sizin için ayarları yapıyoruz" kısmından hemen sonra masaüstü gelir gelmez driverleri yüklüyor zaten indirmiş olduğu için services.msc yazıp windows updateyi devre dışı bırakma ihtimalim kalmıyor birazda takıntılı oldugum için interneti devre dışı bırakıpta kurulum yapmak istemiyorum bu yüzden DISM regeditten windows updatenin sürücüleri yüklemeyi engellemesi bir komut atamak istiyorum Dism ile aşağıdaki yolu izlesem sonuça ulaşırmıyım veya sizlerin tavsiye ettiği bir yöntem varmıdır teşekkürler.

reg load HKLM\DVD_Software "C:\xxxx\xxxx\Windows\System32\config\SOFTWARE"

[DVD_SoftwareSOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001

bordo38 bordo38 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mecbur kalmadıkça Regedit gibi hassas bir bölüme müdahele etme

    Windows'u kullanıyorsan maalesef Microsoft'un bu gibi dayatmalarına katlanmak zorundasın :) Yapacak bir şey yok

    omercik omercik (9418)