Displayport ve HDMI bağlantı sorunu?

Merhaba. Yeni bir harici 165 Hz monitör aldım. Monitörümde Displayport'ta var. Bu portu kullanmak istiyorum. Oyunlarda fark yarattığını söylüyorlar. Monitör alırken yanında displayport kablosu göndermişler ancak laptopumda displayport girişi yok. Bende evdeki HDMI ile bağladım ancak istediğim FPS i alamadım. Monitördeki Displayportu kullanmak için nasıl bir dönüştürücü almalıyım?

sibermedia sibermedia (23)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Dönüştürücü ile performans alamazsın.

    Dönüştürücü kullanman hiçbir şeyi değiştirmez. Sonuçta çıkan veri HDMI olarak çıkacak.

    pinhan pinhan (142)
    3 yıl önce cevaplandı

      FPS'i alamadım?  Monitör değiştirmek FPS'e etkisi yoktur sadece yenileme hızında fark görürsünüz. O da 165 FPS'in üzerinde almıyorsanız bi' işe yaramaz. HDMI to Display Port kullanılabilir ancak verim alınır mı bilimyorum, sonuçta dönüştürücü ile kullanacaksınız performans düşüşü ya da benzeri türevleri olabilir. Laptop HDMI kaç destekliyor?

      • DisplayPort to HDMI. Bu işini görebilir ancak 165 Hz'i tam olarak kullanır mısın bilemiyorum.
      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      Bu soruya cevap vermeden önce şunu yazmak istedim: HMDI ve Displayport arasında ne fark var?

      Şimdi Laptopta Display port yok. Monitörde displayport var. Bilgisayarın için HDMI - Displayport dönüştürücü alarak Displayport verimini alamazsın.

      HDMI - Displayport dönüştürücü aldığında bilgisayarın monitöre yine HDMI hızında bağlanır. Hatta  bu dönüşüm HDMI - HDMI bağlantıdan bile kötü olabilir.

      Bu sebepten böyle bir dönüştürücü ile bağlama. Hem bilgisayarda hem monitörde displayport olsaydı bu bağlantıyı tercih edebilirsin.

      murat murat (12492)