Dizin ne demek. Nasil oluşturulur?

Dizin ne demek ilk defa duyuyorum. Bir şey yapmaya çalişyordum. Internetden araştirma yaparken iki tane dosya indimem gerekti indirdim. Iki dosyayi ayni dizine yerleştirmem gerekmiş. Nasil yapilduğini bilmiyorum. Bilen varsa banada öğretirmi. Şimdiden teşekkürler.

tektek tektek (6)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dizin: Klasör, Folder demek. Dosyaları içime koyabildiğin yapıya verilen isim.

    Mesela C:\Windows bir dizindir (klasördür).

    Masaüstünde dizin oluşturmak için

    1. Boş bir alanda sağ tuşla tıkla (herhangi bir simge /ikon olmasın tıkladığın alanda)
    2. Açılan menüden Yeni > Klasör seçeneğini seç.
    3. Klasöre bir isim ver.

    Dizin / Klasör en basit bu şekilde oluşturulur.

    murat murat (12492)