Dizüstü Bilgisayar'da Driverların (Ses, Batarya Driver'ı vs.) Bozulması

Öncelikle Kolay Gelsin,

Benim Lenovo Markalı, B560 Model, i3 işlemcili dizüstü bilgisayarm var fakat nedendir bilmem ama 2-3 ay'da bir driverların bozulduğunu gözlemiyor ve bu driverları kaldırıp tekrar yüklüyorum. 2 gün önce bataryamın driveri bozuldu ve kaldırıp tekrar yükledim. Bunun nedeni acaba eski nesil bilgisayar olduğu için mi ya da bilgisayarımın içinde herhangi bir soket veya parça mı arızalanmıştır.

Yardımcı Olursanız Sevinirim.

earslaner2001 earslaner2001 (7)
3 yıl önce sordu

  • 1 kere çözüldü ye tıklayacan o zaman çözüldü oluyor. Yeşil olunca bırak yani 1 kere tıklaman yeterli tik e darkcrak 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bilgisyarımda virüs olabilir veya driver güncelleme programı kullanıyorsan onu kaldırmanda fayda var çünkü driver güncelleme programları cihazına zarar verebilir. Örnek verecek olursam Driver booster i örnek verebilirim bu tip uygulamalar driver ini yanlış yükleyebilirler. Bilgisyarında virüs var ise bu virüsde bilgisyarına zarar verir indirdiğin programda cihazına zarar verir.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

Bilgisayarını şu antivirüs programları ile tara ve çıkan virüsleri temizle

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

    Laptopta herhangi bir bileşen arızalansa farklı şekilde ortaya çıkardı, sorununuz donanımsal olduğunu düşünmüyorum yazılımsal olabilir. Eğer 3 ayda bir böyle oluyorsa pek uğraşmayın derim. Sisteminizde kurulu olan driver uygulamaları bu sorunu yapıyor olabilir. Driver'ı elle mi yüklüyorsunuz yoksa programlamı ?
    Virüs olma ihtimaline karşın aşağıdaki programlarla sistemi tarayın;

    Eğer 3 ayda bir oluyorsa pek uğraşma, sürücülerini indir tekrar yapınca kolay bir şekilde kurarsın.

    hydra hydra (3800)