Dizüstü bilgisayar tamamen siyah ekranda açılıyor

Hemen özet geçiyim: dell inspiron1564 model bir laptop var aileden birindeydi ve bana bozuk olarak geldi sorun şu: ekranda dikey kalın siyah ve mavi tonlarında çizgiler var bunlar yerine göre belirsizleşiyor ve laptop windows logosunda takılıyor. Ben de windows 7 kurdum değişmedi, en son 8.1 kurdum pc açılıyor ama hala çizgiler var ve çözünürlük korkunç üstelik değişmiyor da ben de baktım dxdiag sayfasında, aygıt yöneticisinde, cmd ile kontrol ettiğimde görüntü bağdaştırıcısı "microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" imiş. Normalde ati mobility radeon olmalı ama hiç yok. Ben de windows 8.1 i etkinleştirdim o akşam, ardından donanım tak çıkar sesi geldi ekran gidip geldi ve: çözünürlük düzeldi çizgiler gitti yani harika oldu pc ama 1-2 dakika sonra ekran gitti geldi karıncalandı kapatmak zorunda kaldım, tekrar açınca da windows logosunda kaldı tabi çizgiler de geldi tekrar. Sistem geri yükledim açıldı windows, ben de driver booster ile microsoft bağdaştırıcısını güncelledim ve uyudum. Sabah pcyi açtığımda ses ve ışıklar var ama ekranda hiçbir şey yok ne dell logosu ne başka bişey sadece karanlık. Artık napabilirim  bilmiyorum nolur yardımcı olun. Yani ben yada windows ati kartı güncelleyip sisteme eklerse windows çöküyor yapmazsam da kullanılır gibi değil. Ayrıca bugün açıp baktım termal macun hiç kalmamış cpu ve gpu da bilmem alakası olur mu.

hanburhan hanburhan (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aygıt yöneticisinde sürücüler güncel mi? İç ekran kırık olabilir, bir yetkili servise götürün.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)