Dizüstü bilgisayarda dokunmatik yüzeye (touchpad)'e dokunduğumda ekran kararıyor

Dizüstü bilgisayarında dokunmatik yüzeye (touchpad) her dokunduğumda ekran kararıyor. Sorun ne olabilir?

gta5 gta5 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dizüstü bilgisayarın dokunmatik yüzeyine(touchpad) dokunduğumda ekranın karararıyordu. Yani uyku modu gibi bir moda gidiyordu. İlk başta ben de anlamamıştım, neden ekran kararıyor diye. Sonrasında fark ettim ki dokunmatik yüzeye dokunduğumda uyku modu gibi bir moda geçiyor.

    Bilgisayara bağlı olan mouse'u hareket ettirdiğimde sorun çözülüyor.

    gta5 gta5 (19)
    6 yıl önce cevaplandı

      Yabancı bir kaç forumda benzer sorun yaşayan kullanıcılar var.  Dokunmatik yüzey / touchpad'e dokunduğunuzda ekran kararıyor, uyku moduna geçiyor.

      Sorunu bir kullanıcı şu şekilde çözmüş (Sorunu yaşayan kullanıcı Acer Laptop, Windows 8.1 kullanıyor):

      • Bilgisayarı güvenli modda açın.
      • Touchpad / dokunmatik yüzey çalışmayacaktır.
      • Touchpad / dokunmatik yüzey çalışmasada parmağınızda bir kaç saniye dokunmatik yüzeye dokunun ve hareket ettirin.
      • Bilgisayarı yeniden başlatın ve açın. Sorun düzelmiş olacaktır

      Dokunmatik yüzeye dokundulduğunda ekran kararıyor sorunu için benim çözüm önerim:

      • Bilgisayardaki tüm sürücüleri güncelleyin. Özellikle Touchpad / dokunmatik yüzey sürücüsünü.
      • Varsa bilgisayarınız için BIOS güncellemesi yapın.
      alattin alattin (16999)