Dizüstü bilgisayarda seste kayma ve cızırtı sorunu var, ne yapmalıyım?

Merhaba bilgisayarım Lenovo IdeaPad S145 15api modeli. Alalı bir sene olmadı, ara ara nadiren seste kayma ve cızırtı meydana geliyor ama kısa süreli ve hemen düzeliyor, nedeni nedir?

pinarozcelik pinarozcelik (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İlk olarak bilgisayarınıza gelen windows güncellemelerini yapın. Bilgisayarınızdaki güncellemeleri yaptıktan sonra ekran kartı driverlerinizi DDU ile silin ve tekrardan ekran kartı driverlerinizi yükleyin.

    Ekran kartınızı kaldırıp tekrardan yükledikten sonra aşağıdaki linkteki driveri indirin ve kurun.

    İndirmeniz gerekenler:

    Bu dediklerimi yapmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa:

    Bilgisayarınızdaki BIOS’u güncellemeyi deneyebilirsiniz yani BIOS güncellemesi yapmanızı öneriyorum.

    BIOS güncellemesi yapmadan önce yapmanız veya yapmamanı gerekenler!

    • BIOS güncellemesi yapmadan önce bilgisayarınızı sarj’a takın ve BIOS güncellemesi bitene kadar bilgisayarınızı şarjdan çıkartmayın.
    • BIOS güncellemesi esnasında bilgisayarınızı zorla kapatmayı denemeyin veya bilgisayarınızı şarjdan çıkartmayın.
    • BIOS güncellemesi yapılırken klavyedeki tuşlara basmamanızda fayda var.

    Sizin bilgisayarınızı BIOS dosyasını aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

    BIOS güncellemesini yapmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa bilgisayarınızın garantisi devam ediyorsa garantiye vermenizde fayda var.

    darkcrak darkcrak (5168)
    2 yıl önce cevaplandı

      Garantisi devam ediyordur, hiç uğraşmayın ve servise götürün. Sorunun donanım kaynaklı olması çok muhtemel. Bazen darboğaz dediğimiz sorundan kaynalı seste takılma, anlık donma gibi sorunlar olabiliyor. Bu sebepten garanti dahilinde servise götürmeniz iyi olur.

      hakan hakan (15409)
      2 yıl önce cevaplandı

        İlginiz için çok teşekkür ederim. Güncelleme işlemlerini yaptıktan sonra bir sorunla karşılaşmadım. Çok nadir Google da film izlerken bu sorunla karşılaşıyordum şu an bir problem yok

        pinarozcelik pinarozcelik (3)