Dizüstü bilgisayarım cok yavaş çalışıyor

0

Dizüstü bilgisayarıma windows 10 kurdum fakat bilgisayarım cok yavasladı ve özellikle internette gezinirken cok kasıyor ne yapmalıyım ? tesekkurler.

ztutar ztutar (3)
5 ay önce sordu

Toplam 2 Cevap


0

Dizüstü bilgisayarın eski bir modelse Windows 10 yavaş çalışabilir. Windows 10 işletim sisteminin rahat çalışması için minimum 4GB Ram gerekiyor.

Takılma olmasın biraz hızlı olsun dersen o zaman SSD disk mutlaka gerekiyor.  Bilgisayara yeni Windows 10 kurduğuna göre sorun donanımının yetersiz olmasından kaynaklanıyor. Bunu hızlandırmak için bir şey yapamazsın. Donanım özelliklerini soruna eklersen iyi olur. Örneğin kaç GB Ram var, İşlemci (CPU) ne kullanıyorsun? Diskin SSD mi HDD mi? Gibi soruları cevaplarsan iyi olur.

hakan hakan (12042)
5 ay önce cevaplandı

  • 6 gb ram var fakat işlemci 1.40 ghz bu yuzden yavas olabılırmı ? ztutar 5 ay önce
  • @ztutar i3, celeron, i5 işlemci türlerinden hangisini kullanıyorsun, yoksa amd mi? hakan 5 ay önce
  • Amd işlemci kullanıyorum. ztutar 5 ay önce
  • @ztutar evet dizüstün windows 10 için biraz eski kalıyor. Windows 10 bilgisayarlarda SSD disk neredeyse zorunluluk gibi. PC'nin özelliklerine baktım. Windows 8 için üretilmiş Senin bilgisayarda Windows 10'u hızlandırmak için yapabileceğin bir şey yok maalesef. hakan 5 ay önce

0

Windows 10 kurulum işlemini sıfırdan mı yaptın? Formatladın mı bilgisayarı yoksa eski işletim sisteminin üzerine mi kurdun?

Eğer eski bir işletim sisteminin üzerine kurduysan bunu önermem. Bilgisayarı formatla ve burada anlatıldığı gibi yükle: 
Windows 10 nasıl yüklenir?

Windows 10 'u temiz kurulum ile yapmakla başka bir işletim sistemi üzerinden yükseltme yapmak arasında hız açısından çok fark oluyor.

murat murat (9604)
5 ay önce cevaplandı

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol