Dizüstü bilgisayarıma ekstra RAM slotu takabilir miyim?

Selamün aleykum abiler. Bilgisayarimda RAM takmak için bir tane slot var. Bir tane SLOT takmak için bir boş alan var. O'na slot taktirirsam bilgisayara zarar gelir mi?

kullanici53158 kullanici53158 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Anakarrta boş alan olması o alana slot takılabilir anlamına gelmiyor. Bu bence çok gereksiz bir deneme olur. Anakarta da zarar verebilirler. Fiziksel olarak boş alan olması anakartın ikinci bir slotu desteklediği anlamına gelmiyor. Belliki bir sebepen buradaki slottan vazgeçmişler.  Anakart tasarımı aşamasında slot düşünülmüş. Belki teknik bir sorun nedeni ile bu alana slot koyulmamış. Bunu bilemeyiz.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Anladim teşekkù ederim. kullanici53158 2 yıl önce
    • abi resim koymuştum gözüküyor mu. şuan bende gözükmüyor da ondan sordum. SLOT. kullanici53158 2 yıl önce
    • SLOT sanki önceden varmişta sonradan kaldirilmiş gibi geliyor bana. eğer resim gözümküyorsa. instagram hesabinizi yazin oradan atiyim kullanici53158 2 yıl önce
    • @kullanici53158 gördüm fotoyu. Tam tersi önceden planlanmış sonrada vazgeçilmiş ve slot eklenmemiş. murat 2 yıl önce
    • anladim teşekkür ederim kullanici53158 2 yıl önce

    @murat ile aynı fikirdeyim. Anakarta uygun bir alan var gibi görünüyor ama neden slot takılmadığı meçhul.  Fiziksel olarak oraya ram slotu takmak sorunu çözmeyebilir ki benim şahsi fikrim çalışmayacağı yönünde.

    hakan hakan (15394)
    2 yıl önce cevaplandı

    @murat abi resim koymuştum baktiniz mi yoksa görünmüyormu koyarken gözüküyordu ama şuan bende gözükmüyor. eğer görmediyseniz. instagram hesabiniz varsa yazin oradan atiyim resimi. SLOT eskiden varmişta sonradan kaldirilmiş gibi. Instagram hesabinizi yazin resimini atiyim.

    kullanici53158 kullanici53158 (3)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Üretim esnasında sorun yaşanmıştır sökmüşlerdir o slotu. Keyfi sökmez kimse hazırki slotu. hydra 2 yıl önce