Dizüstü bilgisayarımda batarya sorunu yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Dizüstü bilgisayarımda bugün karşılaştığım bir sorun var, pil simgesi üzerinde x işareti var ve pil algılanamıyor ibaresi ile karşılaştım. Sonra pili çıkarıp taktığımda sorun düzeldi fakat yine aynı şekilde yine x işareti vardı ve bu seferde takılı ve dolduruluyor ibaresi ile karşılaştım. Birkaç yerde araştırma yaptığımda pilin ömrü tükenmiş olabilir yada yazılımsal bir sıkıntı olabilir gibi yazılar gördüm. Sıkıntıyı tam anlamıyla bilmediğmden yeni pil almaya kalkışmadım çünkü son birkaç gündür bilgisayarın şarj aletide sıkıntı çıkarıyordu önümde yatan 3 sebep vardı aslında. Bilgisayarım eski bir model ve Windows 7 Pro işletim sistemi var, biligisayara format atıp Windows 10 yüklemek belki işe yarayabilir. Şunu da bir DipNot olarak eklemek istiyorum bilgisayara her açıldığında HP Battery Alert yazısıyla karşılaşıyorum büyük ihtimalle batarya ömrü tükendiğinden olabilir ama birkaç yere daha danışarak fikir almak istedim sizde bana bu konu hakkında fikir verirseniz çok sevinirim iyi akşamlar.

bilocann bilocann (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    sürekli şarjsda tutabilirsin yada yeni batarya alabilirsin

    oguzhan08 oguzhan08 (45)