Dizüstü bilgisayarımda İnternet ve Grafik Sorunu yaşıyorum sebebi nedir?

Ürün Adı: HP Pavillion g6 Notebook PC
Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz
Windows Professional VI x64

İnternet Arayüzey Bilgisi

Model: Realtek PCIe FE Family Controller
Tip: WIRED

Uzun süre kullandığım dizüstü bilgisayarımda böyle bir sorunla daha önce karşılaşmadım. Monitörümün çözünürlüğü 1366x768 ve ben çözünürlük ayarlarından bu çözünürlüğü seçiyorum, bunda bir sorun yok. Bilgisayarın da dediği gibi “Saydamlık ve diğer Aero efektleriyle ilgili sorunlar” var. Masaüstündeyken sağ tıklayıp ‘Kişiselleştir’e bastığımda açılan pencerenin en alt kısmında “Saydamlık ve diğer Aero efektleriyle ilgili sorunları gider” yazısı görünmekte ve tıklayıp yaptığım işlemler bir çözüm getirmedi. Aero temaları kullanılamıyor, sadece temel ve yüksek karşıtlık temaları kullanılabilir durumda. 2 defa yeniden sistem kurdum. Sistem güncelleştirmelerinin çoğunu ve ekran kartı dahil diğer sürücü ve saire güncelleştirmeleri doğru şekilde yaptım fakat sorunlar çözülmedi.

Daha önceden internete bağlanmada hiç sıkıntı yaşamadım. Son zamanlarda bağlandığım internet 15-20 ya da 30 dakikada bir kopuyordu ve ben ‘Sorunları gider’ seçeneğinden yeniden bağlanıyordum. Yeniden sistem kurmanın zamanı geldiğini düşünüp kurdum ve bu sefer internete hiç bağlanmıyor. Ayrıca diğer sorunlar da cabası. Dizüstündeki ekranın parlaklığını kısıp açmaya yarayan tuşlar, WiFi bağlantısını açıp kapamaya yarayan tuş çalışmıyor (Tuşun üzerinde bağlantnın kapalı veya açık olduğunu gösteren küçük bir ışık var, şuan hep kırmızı yanıyor. Bastığınızda beyaz olması gerekirken olmuyor.). Ses kısıp açma tuşu çalışıyor. Bu sorunları gördükten sonra 1. paragrafta dediğim gibi; 2 kere sistem kurdum ve güncelleştirmeleri yaptım.

Sorun mekanik sebeplerden kaynaklı değildir. Ubuntu kullanırken bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum. Soran olur diye tahmin ettiğim için belirteyim, sorun, sistemin x32, x64 olup olmaması ile veya Ultimate dahil herhangi bir sürüm olup olmaması ile ilgili alakalı değil. Değişik kurulum CD'lerinden denedim. USB üzerinden de kurulum yaptım. Farklı Windows 7 ISO dosyaları denedim. UEFI kurulum da yaptım.

akiyamashinichi akiyamashinichi (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Aero Cam görsel efektleri çalışmıyor veya görüntülenmiyor bu hataları onarmak için Fixit https://support.microsoft.com/tr-tr/mats/aero_effects_not_working/tr

    etki alanı

    Windows 7

    Windows Server 2008

    Windows Server 2008 R2

    Windows Vista

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim fakat internetim olmadığı için Fix it uygulaması ile sorunu çözemiyorum. Asıl büyük problemim internetin olmaması. akiyamashinichi 8 yıl önce
    • başka bilgisayardan indirin ve filaşh beleğe atın sonra kendi bilgisayarınıza yükletin candan 8 yıl önce
    • Bu aklıma geldi. Bu yüzden taşınabilir sürümünü indirdim fakat onun için de internet erişimi gerekiyor. Fakat başka bir çevrimdışı sürümü olup olmadığını detaylıca araştırmadım, bakacağım. akiyamashinichi 8 yıl önce
    • Çevrimdışı sürümü bulunmuyormuş. akiyamashinichi 8 yıl önce