Dizüstü bilgisayarımın hafızasını ve RAM'ini nasıl arttırabilirim?

Dizüstü bilgisayarımın 8 GB'lık RAM'i var. 16 GB yapmak istiyorum ama uyumlu markaları ve boş slot var mı bilmiyorum. Ayrıca bilgisayarımda sadece SSD var, HDD ekleyebilir miyim?

mengola11 mengola11 (1)
3 yıl önce sordu

  • Bilgisayarının marka modeli nedir? darkcrak 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bilgisayarın marka modelini vererek işe başlayabilirsin mesela. Ek bir HDD ekleyebilirsin. DVD/CD giriş yerini söküp HDD kutusuna benzer bir alet alarak oraya takabilirsin. RAM içinse laptop marka model detaylı bir şekilde vermen gerekiyor, öyle HP deyip işin içinden sıyrılamazsın.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • özür dilerim haklısın. bilgisayarımın modeli hp pavilion 15-dk0002nt dvd/cd giriş yeri yok yine de harddisk takabilir miyim ? mengola11 3 yıl önce
  • SSD M2'mi? Eğer M2 ise zaten Sata 2.5 HDD/SSD takılabiliyor olması gerek. RAM ise internetten araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım, kullanım kılavuzu var ise orada yazar belki eğer yoksa HP Support'a yazın geri dönüş olacaktır. @mengola11 hydra 3 yıl önce