Dizüstü ve masaüstü bilgisayar hafızalarının kesinlikle bozulmadığı doğru mu?

Gerek laptop, gerekse masaüstü bilgisayar hafızalar hakkında "kesinlikle bozulmaz" denmesi doğru mu?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    "Kesinlikle bozulmaz" ifadesi yanlış. Doğrusu kolay kolay bozulmaz.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Banada doğru gelmedide fakat bana böyle denildi bu yüzde ifediyi kullandım. Peki ne gibi durumda bozulur ? @temmuz(8347) mat7 6 yıl önce
    • Telefondayım. Yani pek müsait degilim,. Belki sonra..:) @ebruli temmuz 6 yıl önce
    • Tamam teşekkürler. :) mat7 6 yıl önce
    • Eğer kalitesiz bir marka ve ucuz RAM'lerden ise elektriki arızalar olabilir (Üzerindeki elektronik elemanların bozulması gibi). RAM problemleri daha çok anakart problemleri ile birlikte oluşur. Başka şekilde ifade edersek, anakartın düzgün çalışmaması (problemli çalışması) giderek sistemdeki RAM ve RAM'lerin bozulmasına yol açabilir. Yine kalitesiz ve ucuz malzemedelerden imal edilmiş RAM'ler zaman içerisinde -belki nemli ortama maruz kalarak ve diğer olumsuz şartlardanda etkilenip- zaman içerisinde anakart ile bağlantı kurabilme problemleri yaşayabilir (kontak noktalarının iletkenlik özelliklerinin azalması, korozyon oluşması gibi) ve elbette bazı başka benzer oluşumlar, gelişmeler.. Aklıma bunlar geldi :) @ebruli temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkürler . Bilginize sağlık :) @temmuz(8347) mat7 6 yıl önce
    • Bir şey değil. Bende sana teşekkür ederim :) @ebruli temmuz 6 yıl önce

    Evet "kesinlikle bozulmaz" ifadesi yanlış, kul yapısı olan aklına gelebilecek her şey bozulur. Tamamen kullanıma bağlı bir şey bu, dikkatli kullanırsan seni en az 5-6 yıl idare eder.

    omercik omercik (9418)