" DLL Dosyası " nedir ?

DLL dosyası nedir ?

DLL dosyası hangi konuma yüklenir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DLL dosyası nedir ?

    DLL  ( İngilizce ) Dynamic Link Library ( Türkçe ) Dinamik Link Kütüphanesi anlamına gelen Sistem Dosyalarıdır.

    DLL dosyalarının görevi ; programların yaptığı işlemleri tek bir dosya içinde yapmak , program çalışma sırasında gerekli olan fonksiyonları kendi içerisinde bulamazsa bunu DLL içinde arar.

    Programlar görevini tamamlamak için DLL dosyalarının içinde bulunan işlemlerden yardım alarak çalışma bütünlüğü sağlar.

    Exe dosyası programın çalışması için nasıl gerekliyse DLL dosyalarıda ayne şekilde programın çalışması için gereklidir.

    DLL dosyalarının uzantıları .dll şeklindedir.

    DLL dosyası hangi konuma yüklenir ?

     32Bit Kullanıcılar

    C:\Windows\System32

    64Bit Kullanıcılar

    C:\Windows\SysWOW64 ve C:\Windows\System32

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)