DNS Ana Makine İsmini Bulmak

dns adresinin ana makine ismi nasıl bulunur?

kullanici622551 kullanici622551 (61)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Eğer kastın Hostname bulmaksa nbtstat -a ip adresi komutu ile hostname, ip adresi üzerinden bulunabilir.

nbtstat -a 192.168.1.103

Reverse lookup ayarlanmışsa nslookup komutu da iş yapar.  Örneğin

nslookup 8.8.8.8

gibi sorgulayabilirsin.

alattin alattin (16999)
5 yıl önce cevaplandı

  • teşekkürler. Bilgisayar yok da android üzerinden nasıl bulunur? kullanici622551 5 yıl önce
  • Google Playde Nslookup adında bir uygulama var. Sanırım istediğin yapacaktır. @kullanici622551 alattin 5 yıl önce