DNS değişince internetim kesiliyor

Merhaba arkadaşlar yeni modem aldım zyXel dns ayarlarını değişmek istiyorum fakat uyguladığım dnslerde internet kesiliyor.

darkor darkor (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çalışan DNS'ler ile internet kopmaz, tam tersi olur. Ya DNS'leri yanlış yere giriyorsun, veya yanlış yada eski çalışmayan DNS'leri deniyorsun.

    Birinci DNS 8.8.8.8 ve ikinci DNS 8.8.4.4 dene.

    Veya -ben hiç rastlamadım ama- girmek istediğin DNS'leri engelleyen bir virüs varsa.. Ama dediğim gibi ben buna hiç rastlamadım vede hiç duymadım.

    DNS Girmek isterken aynı arabirimde sabit IP atamasıda yapıyorsan ama bu IP yanlış ise (Modem IP'sine uyumlu değilse) kopma bundan olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir? buradan bir DNS, tercih edilen dns'i deneyebilirsiniz.

      Bir de DNS değiştirdikten sonra Ping testi yaparsanız iyi olur: Ping nedir, nasıl kullanılır?

      DNS değiştirildiğinde internet bağlantısı kesiliyorsa yine de Adsl modem'de bir bug olabilir.

      Yazılım güncellemesi var mı kontrol etmekte fayda var. Yeni bir Firmware varsa yüklenip denenebilir.

      Modemin tam modelini belirtmemişsiniz. O yüzden kontrol edemedim.

      murat murat (12492)