DNS değiştiremiyorum

Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) özelliklerine giremiyorum. Özellikler butonu pasif, gri olarak görünüyor. Bu sebepten DNS değiştiremiyorum.

Windows 7 kullanıyorum. Daha önceden böyle bir sorun yoktu. Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) özellikler butonu aktif durumdaydı. Fakat şimdi özellik butonu kapalı bu yüzden DNS değişmiyor. Ne DNS ayarlarına girebilmek için ne yapabilirim?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DNS değiştirmek için TCP / IP  özelliklerine giremiyorsanız TCP IP kaldırın ve yeniden yükleyin.

    1. Önce TCP/IP yi resetleyin.  Başlat > Arama Bölümüne  > CMD yazın. Arama sonucunda çıkan cmd.exe'yi sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin. Açılan Komut istemine şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.

    netsh int ip reset  C:\ResetIP.txt

    Komuttan sonra şu işlemleri yapın.

    2: "Microsoft Ağları için istemci" / “Client for Microsoft Networks” kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    3. Yerel ağ özelliklerinden TCP/IP yi yeniden yükleyin. Yükle butonuna basın. “Internet Protocol (TCP/IP)” -> Protokol ekle > Diskteki var  > Gözat  ve şu dosyası seçin: “C:\%WinDir%\inf\nettcpip.inf” *

    4. Microsoft Ağları için istemci" / “Client for Microsoft Networks”  yeniden yükleyin.

    Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatın. DNS değişmeme sorunu büyük ihtimalle çözülecektir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhaba ,

      Yukardaki İşlemlere Ek Standart Kullanıcya Hitap  Eden  DnsJumper   Yazılımını Tavsiye ederim..Hiçbir  Adware  Vss barındırmayan Kaliteli bir yazılım...

      teknik21 teknik21 (31)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Güzel bir programmış, teşekkürler murat 9 yıl önce