DNS değiştirmeden hosts dosyası ile Twitter'a nasıl girerim?

Hosts dosyasında değişiklik yaparak twitter'a girmek mümkün mü?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DNS değiştirmeden hosts dosyası ile Twitter'a nasıl girerim?

    Hosts dosyadına Twitter'a ait ip adreslerini girerek Twitter'a girmek mümkün.

    1. Başlatı tıklayın. Programları ve Dosyaları ara bölümüne Notepad yazın.
    2. Arama sonucunda çıkan notepad.exe dosyasını sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştırı seçin.
    3. Aşağıdaki programın bu bilgisayarda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz?sorusuna Evet cevabı verin.
    4. Notepad içerisinde Dosya > Aç  C:\Windows\System32\drivers\etc yolunu izleyin ve Dosya türünü Metin Belgeleri (*.txt) den Tüm dosyalara  (*.*) çevirin.
    5. Hosts dosyasını açın ve aşağıdaki satırları dosyasın en altına ekleyin.
      199.59.150.7 twitter.com www.twitter.com
      199.59.148.12 t.co www.t.co
      199.59.148.11 pic.twitter.com s.twitter.com
      199.59.150.7 support.twitter.com
      199.59.150.7 blog.twitter.com
    6. Şimdi Dosya > Kaydet tıklayın. Hosts dosyası üzerine yazılacaktır.

    Hosts dosyasına Twitter Ip adreslerini girerek Twitter'a girebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba  ,

      Dns Engelli  Sitelere  Farklı Yöntemler uygulanabiliyor..

      En kestirme Yol Olarak ise  Comodo Dragon  [Türk Şirket] Direk erişilebiliyor..hem güvenilir hemde Esktra İşlem yapmaya gerek Kalmayan Bir Çözüm..

      Comodo Dragon

      teknik21 teknik21 (31)