DNS değiştirmek interneti hızlandırır mı?

Bilgisayarda DNS değiştirmek internet ve download hızını arttır mı?  Önerebileceğiniz DNS sunucu var mı? DNS değiştirmek Download hızını arttırır mı?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DNS değiştirmek interneti ve download hızını arttırabilir. Eğer yavaş bir DNS sunucu kullanıyorsan internet sayfaları yavaş açılacaktır.

    Hızlı bir DNS sunucu Download hızını da arttırır. Günümüzde modern web siteleri tek bir alan adı üzerinden değil belki onlarca alan adı ve farklı sunucudan içerik indiriyorlar. Her alan ve alt alan adı içinde isim çözümlemesi gerekir. Bu sebepten hızlı bir dns sunucu  hem indirme hem de sayfa açılma hızını dolayısıyla internet hızını arttırır.

    Günümüzdeki en hızlı DNS sunucu 1.1.1.1 adresidir. Alternatif olarak 1.0.0.1 adresini de kullanabilirsin.  Bu değerler IPV4 içindir

    • IPv4 için: 1.1.1.1 ve 1.0.0.1
    • IPv6 için: 2606:4700:4700::1111 ve 2606:4700:4700::1001

    Adreslerini kullanabilirsin. Windows10 DNS değiştirmek için şu videodan faydalanabilirsin:

    Windows 10 DNS değiştirme videolu anlatım

    alattin alattin (16984)