DNS değiştirmeme rağmen imgur.com sitesine giremiyorum

Her ne kadar DNS değiştirsemde, VPN kullansamda imgur.com sitesine giremiyorum. Ya girip resimleri açamıyorum, ya da aidiyet web sitesine yönlendiriliyorum.imgur websitesine google dns yapsam bile giremiyorum, her ne kadar denesemde, başka vpn adresi kullansamda, website ya açılıyor resimleri gözükmüyor, ya da aidiyet websitesine yeniden yönlendiriliyorum...

jhrino jhrino (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ben Chrome kullanıyorum, tarayıcıya eklediğim Betternet VPN uygulaması sayesinde sorunsuz bir şekilde imgur.com sitesine girip oradaki resimleri açabiliyor ve resim yükleyebiliyorum

    Uzmanim.net'te daha önce imgur.com sitesine girememe problemiyle alakalı bir soru sorulmuş ve cevap verilmiştir. Sorunuzu sormadan önce sitenin üst bölümünde bulunan arama bölümünü kullanmanızı, aradığınızı bulamassanız soru sormaya yönelmenizi rica ederiz.

    imgur.com sitesindeki resimler gözükmüyor ve i.imgur sitesine giremiyorum (tıkla)

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Evet önceden bunun benzeri bir soru sorulmuştu ama ben dns ile girmek istiyorum, vpn kurmadan

      jhrino jhrino (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • DNS değiştirmekle VPN kullanmak arasındaki fark nedir? Her iki eylemi yaptığınızda sonuç olarak amacınız olan imgur.com sitesine girebileceksiniz. @jhrino omercik 6 yıl önce
      • İşte sorun olan kısım ise dns ayarı yaparak bu sonuca ulaşamamam jhrino 6 yıl önce
      • Imgur sitesinin alan adı (imgur.com) ile beraber IP adreside yasaklanmış olsa gerek, bu yüzden DNS adresi değiştirmeniz işe yaramıyor. Bu durumda VPN kullanmaktan başka çareniz yok gibi @jhrino omercik 6 yıl önce

      Şuanda test etmek için sadece DNS ile girmeyi denedim ve sonuç olumlu oldu. imgur halen ip bazlı engellenmediğinden DNS yönetmi işe yarıyor.

      DNS ile girmek için şu adımları uygulayın;

      1. Bilgisayarınızın DNS adresini değiştirin.
      2. Tarayıcının geçmişini silin ve tarayıcısı kapatın.
      3. cmd komut istemi ekranına aşağıdaki kodu yazın ve enter e basın.
      ipconfig /flushdns

      Tekrar tarayıcıyı açtığınızda sorunsuz bir şekilde imgur sitesine giriyor olmanız gerekli. (Not: İnternet servis sağlayıcım Turk Telekom)

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Ben @jhrino DNS değiştirerek giremediği için IP bazlı engellendiğini zannettim :) Denemeye de üşendim açıkçası :P omercik 6 yıl önce
      • :) @farurhenho ismailsarp 6 yıl önce