DNS önbelleği nasıl temizlenir?

Windows Çalıştıra, CMD yazarız, siyah ekran gelir ya, oraya kodlar yazınca PC temizliği oluyor mu? Bildiğim kadarıya tek DNS önbelleği temizleme varmış. Onun kodları nedir?

vulu vulu (9)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CMD'den bilgisayar temizliği olmaz. Kim dediyse yanlış demiş. Şunu diyorsun sanırım:

    ipconfig /flushdns - DNS önbelleğini temizler
    ipconfig /release - PC'nin ağdaki dhcp sunucusundan (modem router) aldığı IP'yi bırakır
    ipconfig /renew - Ağdaki dhcp sunucusundan yeni IP almasını sağlar.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Evet, örnek verdiğim site ile uydu dedikleriniz. Siz daha bilgilisiniz diye danıştım zaten.. vulu 6 yıl önce
    • Bilgisayar temizliği için CCleaner öneririm. :) @vulu omercik 6 yıl önce
    • Eyvallah, o yüklü zaten. Herkesin favorıisidir o :D vulu 6 yıl önce
    • Bir de CMD veya Regedit (kayıt defteri) üzerinden bir şey yapmanı isteyen olursa öyle hemen atlama. Önce araştır mutlaka. @vulu omercik 6 yıl önce
    • Sağ olun, bu sitede çok çözüm var. İlk sizlere danışacağım artık. vulu 6 yıl önce