DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Google Chrome ile bir web sitesine bağlanmak istediğimde aşağıdaki hata mesajını alıyorum:

İnternet'e bağlanılamıyor

Bilgisayarınız İnternet'e bağlı olmadığından Google Chrome, Web sayfasını görüntüleyemiyor.

İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Kabloları kontrol edin ve kullandığınız yönlendiricileri, modemleri veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın.

Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome'un ağa erişmesine izin verin.

Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.

Hata kodu: DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Google Chrome DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasının sebebi internet bağlantınızın kopmuş olması veya geçici bir bağlantı sorunu yaşıyor olmanızdır. İlk yapılacak olan ADSL modemin yeniden başlatılmasıdır (Eğer ADSL üzerinden bağlanılıyorsa)

    Eğer servis sağlayıcınızın DNS sunucularını kullanmıyorsanız başka bir DNS sunucu kullanmayı deneyebilirsiniz.

    Sorunun ikinci kaynağı kullanılan DNS sunucuların düzgün çalışmıyor  olmasıdır.

    Bu durumda Safe DNS veya Open DNS gibi farklı dns sunucuları kullanılabilir.

    Safe DNS sunucuları ile sorun yaşanmamaktadır. DNS sunucularınızı 195.46.39.39 ve 195.46.39.40 olarak değiştirirseniz sorun düzelecektir.

    Son dönemde Google DNS servisinden kaynaklanan hatalardan dolayı bu hata alınmaktadır.

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir? adresinden Google DNS'e alternatif DNS sunucları bulabilir ve DNS sunucunuzu değiştirebilirsiniz.

    Türkiye'de özellikle son zamanlarda, Google DNS sunucuların veya yayğın olan diğer sunucuları kullanan kullanan kullanıcılar DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası ile sıkça karşılaşabilirler. Bunun bir diğer nedeni internet servis sağlayıcıların veya Tib gibi kurumların, internet trafiğini  kayıt altın almaya çalışıyor olmalarıdır.

    Sorunun üçüncü sebebi bilgisayarın IP bilgisini Modemden alamamasıdır
    Tüm bu bu yapılanlar size çözüm sağlamıyorsa bilgisayarınız Adsl modemden Ip alamıyor demektir. Bu durumda bilgisayarınıza el ile manuel olarak IP girmelisiniz.

    El ile ip nasıl atanır bu linkte anlatışmıştır:  Bilgisayara el ile, manuel IP nasıl girilir?

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra da çözümü bulamadım ve deneye deneye buduğum çözümü sizinle de paylaşmak istedim.

      Saatlerce uğraşıp bulduğum çözüm: Yüklediğim DLL dosyasını geri sildim.

      Bilgisayarıma xampp - wamp gibi server programlarını kurup denerken wamp programını çalıştırmak istediğimde MSVCR110.dll dosyası eksik olduğu için çalıştırılamıyor hatası alıyordum. Bu hatayı gidermek için MSVCR110.dll dosyasını internetten bulup c/windows/SysWow64/ klasörü altına kaydettim. Etkin olması için bilgisayarı yeniden başlattım ve bir daha internete bağlanamadım. Onlarca forumu araştırdım, yazılan her şeyi denedim ama internete bağlanamadım. Sonra sakin kafa ile biraz düşününce en son ne yaptım da böyle oldu diye kendi kendime sordum ve en son yaptığım işlemin .dll dosyasını yüklemek olduğunu hatırladım. O dosyayı bulup kaldırdım, bilgisayarı yeniden başlattım ve şu an internete bağlanabiliyorum. İnternete bağlanır bağlanmaz hemen foruma giriş yapıp bu deneyimimi paylaşmak istedim. Herkeste aynı şekilde çözülmeyecektir belki ama alternatif bir çözüm olabilir diye düşünerek kendi uyguladığım çözümü paylaşıyorum.

      korkmazburak korkmazburak (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        hocam bendede bu sorun vardı modemin ilk aldığımdaki passwordunu yaptım sorun düzeldi. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar deneybiliriler.

        ahmtunl01 ahmtunl01 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          Eger hamachi gibi bir program kullaniyorsaniz ag ve paylasim bolumunden hamachiyi devre disi birakabilirsiniz

          gurbetci gurbetci (1)
          6 yıl önce cevaplandı

            Merhaba ben 2 saat once tanımlama ilkesi hatası alıyordum.

            O hatayı çözünce dns hatasi aldim. Onuda cozdum. Ardindan windows birincil dns ile bağlantı kuramiyordu. Onu çozemeyince sistem geri yuklemesi yaptım.

            Ve hatayi hala aliyorum yardim eder misiniz ?

            guardian guardian (1)
            6 yıl önce cevaplandı

            • Modemi resetlemeyi denedinmi? Denemediysen denemelisin. Yine olmazsa DNS değiştirir veya sıfırlarsın (default DNS). temmuz 6 yıl önce

            ARKADAŞLAR HERKES STANDART BİLGİ VERMİŞ. ETHERNET KULLANANLAR İÇİN BİLGİSAYARA VE MODEME TAKILAN ETHERNET SOKETİ(RJ45)Nİ KONTROL ETSİNLER. KABLOLARINDA Bİ KOPUKLUK VARSA ONDAN DA YAPAR. BOŞUNA DELİRMEYE GEREK YOK :)

            tekniker tekniker (1)