DNS'yi modemden değiştirmekle bilgisayar üzerinden değiştirmek arasında bir fark var mı?

DNSyi modemden değiştirmekle bilgisayar üzerinden değiştirmek arasında bir fark var mı?  Hangisi daha iyi PC'den değiştirmek mi yoksa modem arayüzüne girip DNS değiştirmek mi?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modem üzerinden DNS değiştirdiğinde, o modeme bağlı tüm cihazlar bu DNS sunucuyu kullanır.

    Örneğin evde 2 PC, 2 telefon, 1 tablet varsa tek tek onlarda DNS değiştirmene gerek kalmaz. Modem üzerinden DNS ayarını değiştirdiğinde artık tüm cihazlar bu DNS ayarını kullanır.

    Tek PC kullanıyorsan bir farklı yok. Ama çok fazla cihaz varsa ve hepsi senin istediğin DNS'i kullansın istiyorsan o zaman Modemden DNS değiştirmek çok doğru olur. Seni zahmetten kurtarır.

    Modemden DNS değiştirmek - PC'den DNS değiştirmek arasındaki fark budur.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

      DNS ayarını modemden yaparsan o ağa bağlanan her bilgisayar, telefon, tablet bu dns'i kullanır. Böylelikle tek tek ayar yapmaktan kurtulursun.

      hakan hakan (15394)