DNSUnlocker nedir, nasıl kaldırılır? DNS unlocker kaldırma

DNSUnlocker nedir?

DNSUnlocker virüs mü?

DNSUnlocker reklamları nasıl kaldırılır?

DNS Unlocker reklam virüsü zararlı mı?

DNS unlocker bilgisayarıma zarar verir mi?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DNSUnlocker nedir? DNS Unlocker zararlı mı?

    Eğer internet sayfalarında üzerinde ads by DNSUnlocker  veya desteğiyle DNSUnlocker yazan reklamlar görüyorsanız bilgisayarınıza DNSUnlocker reklam yazılımı yüklenmiş demektir. DNSUnlocker  Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılara eklentiler yükleyerek kullanıcılara reklam gösteren istenmeyen bir yazılımdır.

    DNS Unlocker ücretsiz programlar ile bilgisayara yüklenir. Eğer kullandığınız sistem ingilizce ise karşınıza Ads by DNS unlocker yazan reklamlar çıkacaktır.

    DNSUnlocker virüs mü?

    DNSUnlocker ​virüs değildir. DNS Unlocker  virüs olmasa da kullanıcılar tarafından DNSUnlocker virüsü olarak adlandırılır.  Virüslerin temel amacı bilgisayara zarar vermek, bilgi çalmak ve yayılmak iken DNSUnlocker virüsler gibi bilgisayara zarar verme amacı gütmez.  Fakat DNSUnlocker  programı bilgisayarın ve internetin hızını yavaşlatabilir. Ayrıca DNS Unlocker yüzünden ortaya çıkan reklamlar web sitelerinin düzgün görüntülenmemesine sebep olur.

    DNSUnlocker reklamları nasıl kaldırılır? DNS Unlocker reklam virüsü nasıl temizlenir?

    DNSUnlocker Malwarebytes anti-malware  tarafından tespit edilebilir ve temizlenebilir.

    DNSUnlocker kaldırma

    DNSUnlocker kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın. Aşağıdaki programların tamamı ücretsiz ve güvenilirdir. Programları kullandıktan sonra kaldırabilirsiniz.

    Adım1: Öncelikle reklam yazılımını temizlemek için şu programlar ile bilgisayarınızı taratın:

    1. Bilgisayarınızı önce Junkware Temizleme programı ile taratın.
      Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

    2. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Adım 2: Bilgisayardan kaldırılması gereken zararlı yazılımlar:

    Denetim Masası  > Programlar ve Özelliklerde şu programlar varsa mutlaka kaldırın:

    DNS Unlocker Version 1.4

    DNS Unlocker, DNSUnlocker

    CrossBrowser
    AnyProtect
    AnySend
    Chat Optimise
    CinemaPlus-3.2cV23.06
    CinemaPlus-4.5vV23.06
    CPU Miner
    GamesDesktop
    GoHD
    Illustration EMail Address
    Infonaut
    MyBestOffersToday
    Oursurfing
    Opera Stable (Eğer siz yüklemediyseniz)
    Portalsepeti
    RegClean Pro
    Rising Software Deployment system
    Rising
    SG Miner
    Shopperz 2.0
    Software Version Updater
    SuperClick

    Adım 3: Tarayıcınızı sıfırlayın:

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız ona uygun olan linkte anlatılan sıfırlama işlemini yapın.

    Opera nasıl resetlenir? Opera nasıl sıfırlanır?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Mozilla Firefox nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Tüm bu işlemlerden sonra DNSUnlocker reklam virüsü temizlenmiş olacaktır.

    murat murat (12492)