Doa kapsamında değişim süresi

Selamlar

Asus marka bilgisayar aldım hardiskinden cızırtı ve benzeri garip sesler geldiğinden dolayı müşteri hizmetlerine götürdüm onlarda bir anormallik olduğunu düşündüklerini söyledi.

Ve  DOA kapsamında değişim için servise yolladık 5 gün içinde halolur dediler ama 10 gün oldu daha onaylanmadı müşteri hizmetlerini aradığımda onarıma göre daha kısa sürede onaylanır denildi

Daha önce asustan yada baska markadan doa kapsamında değişim talep eden oldu mu ?

Sonuçlanması ne kadar sürdü?

mutecessis mutecessis (216)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @mutecessis konuyu daha önce görmediğim için geç cevap veriyorum. Kusura bakma.

    Cihazının eğer değiştirilmesini, para iadesini veya muadilini istiyorsan. Tüketici haklarını bilmen gerekir.

    Kısaca değişim hakları;

    • Yasal süre 20 iş günüdür. 20 iş günü içinde onarılamazsa değişim talebinde bulunabilirsin.
    • Parça değişiminden değişim hakkı. İki farklı servis kaydında en az iki parçanın değiştirilmişse değişim talebinde bulunabilirsin.
    • 180 günden değişim hakkı. Cihazı satın aldığın tarihten itibaren 6 ay içerisinde parçası değiştirilmişse değişim talebinde bulunabilirsin.

    ogzkzu ogzkzu (286)
    7 yıl önce cevaplandı

      Yasalara göre bir ürünün garantiye gitmesinin ardından, yapılması için 20 iş günü süresi bulunuyor.Açıkçası Asus da hiç işim olmadı size tahmini bir süre veremem ama 20 iş gününü aşamayacağını söyleyebilirim.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Anladım peki harddiskten gelen cızırtı benzeri sesler ile karşılaştınız mı bu sesler neyin belirtisi olabilir? mutecessis 7 yıl önce
      • harddiskinizde bad sactor olabilir, tabiri caizse kafa atma durumu olabilir.Kısacası harddiskten gelen sesler hayra işaret değil.Harddisk sorunları genelde çözülemez, yeni harddisk takılması ile sonuçlanır. @meraklii ismailsarp 7 yıl önce