.doc ile .docx arasındaki fark nedir ?

.doc nedir ?

.docx nedir ?

.doc ile .docx arasındaki fark nedir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .doc ve .docx nedir ?

    her ikiside microsoft office word programının belge uzantısıdır.

    .doc ile .docx arasındaki fark nedir ?

    .docx 'te bulunan x harfi dosyanın daha düşük boyutlu olduğunu gösterir.

    .docx XML tabanlı kodlanmıştır.

    .doc uzantısı eski microsfot office 2003 - 2006 sürümlerinde kullanılıyordu.

    .docx uzantısı microsoft office 2006 'dan sonra kullanmaya başlandı.

    .doc uzantısını .docx uzantısına dönüştürme

    .doc uzantısını .docx uzantısına dönüştürmek mümkün ya da tam tersi şekilde dönüştürmekte mümkün.

    .doc dosyalarını son sürüm microsoft office'lerde sağlam şekilde çalıştırmak için dönüştürme yapmak daha mantıklı. aynı şekilde .docx 'i eski office programlarında kullanacaksak eğer yine dönüşüm yapmak gerekir.

    internet üzerinden online dönüştürücü sitelerden dönüşüm işlemi yapabiliriz ya da dosyayı kayıt ederken uzantısını değiştirebilirsiniz.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)