document and settings erişim engellendi kilitli

Merhabalar, bilgisayarımda, document and settings adlı yere giremiyorum kilitli gözüküyor, sanırım virus girmiş çünkü izin vermiyor girmeme şifreli muhtlemen virus'in işi olmalı nasıl çozebilirim lütfen yardım edin.

Win 7 kullanıyorum.

xthehitman xthehitman (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Birde masaüstümde böyle şeyler var lütfen yardım edin.

    Bunlar virus'Mu

    xthehitman xthehitman (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bunlar virüs değil. Siz farkında olmadan "Gizli dosyaları göster demişsiniz.

      Dosyaların çoğu Office programının geçici dosyası. Veri kaybını öncelemek için Word programı otomatik arada kayıt yapar. Bunlar işte bu dosyalar. Gizli dosyaları gösteri kapatırsanız sorun düzelir.

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme

      Windows 7 gizli dosyaları gösterme

      Documents and Settings klasörünün üzerinde Windows'un koruması vardır. Bu sebepten giremezsiniz. Daha önce benzer bir soruya cevap verilmiş: document and settings erişim engellendi

      Ha illa ben bu klasöre erişmek isterim derseniz

      1. Klasörü sağ tuşla tıklayın özelliklere girin.
      2. Güvenlik sekmesini tıklayın.
      3. Gelişmiş'i tıklayın.
      4. Sahibi > Düzenle'yi tıklayın.
      5. Kullanıcınız Yönetici ise Administrator'u seçin. Tamam ve Tamam tıklayın.
      6. Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahiliğini değiştir'i seçin.
      7. Uygula ve Tamam tıklayın.

      Fakat bunu yapmanızı önermem. Bir işinize yaramayacak çünkü.

      cemkara cemkara (4215)
      8 yıl önce cevaplandı

      • cemkara : Gizli göster seçeğinini bile bile yaptım o yere girebilmek için Documents and Settings'e oraya girmek için sizin dediklerinizi yapmıştım, 10 dakika önce falan filan, ve bana bir uyarı verdi yaparken '' X '' uyarısı diğil '' Sarı levha içinde ! '' işareti vardı böyle bir uyarı verdi, bana sonra o Admin şeyi gitti, sistem geri yükleme yaptım ama geri gelmedi, oraya girme amacım : facebook hesabıma virüs bulaştı, o virüsü silmek için o yere gireyim o dosyaları sileyim dedim. Birde o admin şeyi oradan neden gitmiştir ? birde bilgisayarım hacklenmemiştir diğilmi ? son olarak o virüsü nasıl silerim ? xthehitman 8 yıl önce
      • Virüsü silmek için Malwarebytes anti-malware ve Dr Web ile bilgisayarı taratın. cemkara 8 yıl önce