docx uzantılı dosyalar nasıl açılır?

0

docx uzantısı nedir?

docx uzantılı dosyalar nasıl açılır?

hakan hakan (15394)
5 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  docx uzantısı nedir?

  docx uzantısı Microsoft Word dosyasına ait uzantıdır. Daha önceden doc ulan Word dosya uzantıları Word 2017 sürümünden sonra DOCX uzantısı almaya başlamıştır.

  Bilindiği üzere Microsoft Office uygulamasının bir parçası olan Word, gelişmiş metin dosyaları oluşturmak için kullanılan bir programdır. Microsoft Word ücretli bir programdır.

  Docx dosyaları XML tabanlı dosyalarıdır. İçinde metin, resim, video barındırabilir.

   

  docx uzantılı dosyalar nasıl açılır?

  Docx uzantılı dosyaları açmak ve oluşturmak için Microsoft Office programına ihtiyacınız var. Word uygulaması, Microsoft Office uygulamasının bir parçasıdır. docx uzantılı dosyaları Microsoft Word ile açabilirsiniz.

  Docx sadece Microsoft Word ile mi açılabilir?

  Docx dosyalarını açmak için Word uygulamasından başka yollar da var. Eğer dosyayı görüntüleyecekseniz Word Viewer işinizi görecektir. Word Viewer ücretsiz bir programdır

  Word Viewer programını buradan indirebilirsiniz.

  Word Viewer programı güvenlik problemlerinden dolayı artık yayınlanmıyor. Bu sebepten aşağıdaki alternatif çözümleri denemenizde fayda var.

  Docx dosyası üzerinde çalışma yapacaksanız ücretsiz bir ofis programı da kullanabilirsiniz.  İşe yarar ve kullanışlı, ücretsiz pek çok ofis programı var.  Open Office ve Libre Office bunlardan ikisi.   Open Office buradan indirebilirsiniz.

  Yine ücretsiz Libre Office uygulaması docx dosyalarını açacaktır. Libre Office uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

  Eğer bilgisayara program yüklemeden docx dosyasını açayım ve üzerinde işlem yapayım derseniz o zaman Google Docs uygulamasından faydalanabilirsiniz. Google Docs bulut ortamında çalışan ve docx dosyalarını görüntülemenize, düzenlemenize olanak sağlayan bir uygulamadır. Google Docs'a bu linki tılklayarak ulaşabilirsiniz.

  Google Docs üzerinde çalışabilmek için ilk şartınız docx dosyasının Google Drive'a yüklenmiş olmasıdır. Docx dosyanızı Google Drive'a yüklerseniz rahatlıkla üzerinde çalışabilirsiniz.

   

  hakan hakan (15394)
  5 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol