Doğalgaz vanası çıkartma ve akıllı vana

Evdeki ısıyı genel olarak artırıp azaltan, açıp kapatan, doğalgaz kombisinde bir vana var. Bu vanayı nasıl sökebilirim? Yani, sökülür mü? Ve akıllı vana diye birşey var mı? Teşekkürler.

ebuhasan ebuhasan (30)
5 yıl önce sordu

  • Burası teknoloji ile alakalı sorulan sitedir. ilkaybaki 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Evet akıllı vanalar-termostatlar mevcut, montajını youtube videoları izleyerek öğrenebilirsiniz ama ben bir doğalgaz teknik servisine yaptırmanızı öneririm. Daha sorunsuz ve sağlıklı olur.

bcaggul bcaggul (117)
5 yıl önce cevaplandı

    Termostatik vana radyatörlerin (peteklerin) sıcak su girişine bir adet takılan, oda sıcaklığını istediğiniz derecede tutup size konforlu bir ortam ve aynı zamanda doğalgaz (ısınma) faturanızdan da tasarruf yapmanızı sağlayan iki parçadan oluşan bir cihazdır; ama peteklere bağlı olduğu için çok tavsiye etmiyoruz. daha çok oda termeostatlarını oneriyoruz

    servis servis (1)