Dolphin Deals nedir, virüs mü?

Ücretsiz bir oyun yükletikten sonra bilgisayarıma Dolphin Deals adında bir program yüklendi. Görev yöneticisinde  DolphinDeals.BrowserAdapter, DolphinDeals.PurBrowse, DolphinDeals.PurBrowseG gibi dosyalar çalışmaya başladı. Aynı zamanda Chrome tarayıcımda Ads by Dolphin Deals yazan reklamlar türedi. Yüklü programları kontrol ediyorum programlarda Dolphin Deals programı görünmüyor.

Dolphin Deals nasıl kaldırabilirim?

ceyda ceyda (312)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dolphin Deals Potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Bir tür reklam yazılımı. Google Chrome gibi tarayıcılarda  banner gibi, kendinden açılır pencereler gibi farklı şekillerde reklam görüntüleyen bir programdır.

    Sizin de yazdığınız gibi ücretsiz programlar ile birlikte gelir. Ads by Dolphin Deals kaldırmak için şu adımları takip edin.

    1. Bilgisayarım / Bu Bilgisayar simgesini çift tıklayın.
    2. C:\ sürücüsünü çift tıklayın.
    3. C:\Program Files\Dolphin Deals klasörüne gidin.
    4. Burada DolphinDealsUninstall dosyasını çift tıklayarak DolphinDeals kaldırma işlemini başlatın.
    5. DolphinDeals kaldırma işleminden sonra bilgisayarı yeiden başlatın.

    Bu işlemden sonra görev yöneticisindeki

    • DolphinDeals.BrowserAdapter
    • DolphinDeals.PurBrowse
    • DolphinDeals.PurBrowseG

    Dosyaları kaybolacaktır. DolphinDeals reklam yazılımını kaldırmak diğer reklam yazılımlarını kaldırmakdan daha kolay.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      sağolasınız çok teşekkür ediyorum allah razı olsun

      rahatmelo41 rahatmelo41 (1)